Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: Problema SmartHub de la Tv Samsung Led Smart

  1. #1
    Data înscrierii
    24.11.2012
    Posturi
    12

    Problema SmartHub de la Tv Samsung Led Smart

    Buna ziua ,

    Ma numesc Mircea .S , si am cumparat in luna februarie 2014 un televizor SAMSUNG LED SMART TIP UE 32F5500 , care a fost conectat la reteaua de televiziune prin cablu UPC , prin intermediul unei placi CI CARD .
    Aseara am urmarit pe Yutube , prin intermediul Smart Hub o emisiune si in timpul vizionarii a aparut in coltul din stanga sus , cum privesti la Tv , o fereastra de marimea unui pachet de tigari super long , care avea un triunghi de atentionare cu semnul intrebarii si cu urmatorul text :

    GEOLOCATION REQUEST
    ∆ Allow Geolocation request
    Ori apas pe No ori apas pe Yes nu se intampla nimic si fereastra ramane tot acolo !
    ○No ○ Yes

    Deasemeni de fiecare data cand accesez Smart Hub si selectez aplicatia WebBrowser , intra automat o pagina de la Samsung cu adresa http://www.samsung.com.ro/home , si nu mai pot folosi aplicatia WebBrowser .!!!
    Deasemeni acea fereastra de care v-am spus este afisata in permanenta si atunci cand vizionez un program Tv, si acest lucru ma deranjaza foarte mult la vizionarea programelor Tv .
    Va rog foarte mult sa-mi spuneti cum pot remedia acest defect cat mai repede
    Cu deosebita stima

    Mircea S

    Poate va ajuta aceste date :
    Versiune soft T-MST12DEUC-1118.2
    SMART HUB -Versiunea APPS : 5.2481
    ID – RLCEDSU5NXLGE
    B5T93HJD800193R
    DSC07488.jpgDSC07490.jpg

  2. #2
    Data înscrierii
    02.09.2014
    Posturi
    289
    Fa update la fw ai versiunea 2101 ??? Apasa butonul verde cand apare fereastra. Ai intrat pe youtube fara sa fii logat cand te loghezi ar trebui de acolo sa iti preia locatia.

  3. #3
    Data înscrierii
    24.11.2012
    Posturi
    12
    Nu am versiunea 2101 si nici nu stiu de unde sa o descarc ! Deasemeni nu stiu cum sa procedez !
    Va rog sa-mi dati o indrumare ca pentru un incepator ,!

  4. #4
    Data înscrierii
    02.09.2014
    Posturi
    289
    scuze dar intru mai rar deoarece lucrez ;
    daca esti conectat la internet cu telev, atunci
    1.Meniu - Retea- Stare retea - decupleazate dela reteaua.
    2.Inchide televizorul
    3. Deschide deschide televizorul si conecteaza-te inapoi la retea

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro