Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: Tv orion

  1. #1
    Data înscrierii
    01.10.2011
    Posturi
    156

    Tv orion

    Buna ziua, am un tv lcd orion model tv32lb132s cu sursa defecta si as avea mare nevoie de schema sursei,nu se poate distinge aproape nimic din ce scrie pe integrate si nu pot sa le identific si sa stiu cum lucreaza.

  2. #2
    Ceva poze se poate?

  3. #3
    Data înscrierii
    01.10.2011
    Posturi
    156
    2014-10-23 17-24-35.362.jpg nu stiu daca este ok

  4. #4
    Se vede dar din pacate imi este necunoscuta asa la vedere sursa asta.

  5. #5
    Data înscrierii
    01.10.2011
    Posturi
    156
    Domnule Dan tv-ul a mai fost undeva la reparat si fosti colegi fiind a apelat si la mine, cine a mai umblat in el a stabilit ca un integrat este defect si la si dezlipit este singurul de pe care se poate citi ce este si anume MIP2M4 cu 7 terminale si la un pret de 66 lei celalalt este un integrat cu 22 terminale smd si nu se poate citi pe el nimic am incercat si cu microscop electronic.Am dat comanda de MIP2M4 dar parca o sa vad ca nu este defect acela conform legilor lui Murphy,mie mi se pare defect celalalt intrucat intre doua terminale are o rezistenta foarte mica si comanda o parte din sursa nu stiu ce sa mai masor o schema ar fi mana cereasca

  6. #6
    Data înscrierii
    01.10.2011
    Posturi
    156
    Sasiul sursei este CCP-3400ST sinu stiu ce integrat este cel care pe imprimat este trecut ca si IC3804 cu 22 pini si este smd

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro