Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: adaptare display-uri

Afișare hibrid

Postul anterior Postul anterior   Postul următor Postul următor
  1. #1
    Data înscrierii
    01.10.2011
    Posturi
    156

    adaptare display-uri

    Buna ziua, am primit de la un prieten din Germania doua laptopuri bine inteles nu OK , sunt doua modele diferite si anume : ACER MS2205 si ASUS X51RL primul are display-ul spart iar al doilea are placa de baza defecta dar display-ul bun si as dori sa incerc sa schimb display-ul spart cu cel bun . Conectoarele de la placa de baza si LVDS corespund ca numar de pini si forma dar ca si corespondenta nu,am gasit terminatiile de la display-ul spart dar de la cel de la ASUS nu am gasit nici macar ce tip de display este ca sa pot cauta ceva despre terminale si configuratia lor.Daca are cineva vreo idee ce model de display foloseste ASUS X51RL il rog sa ma ajute.De cumparat am gasit pentru ACER 340 RON iar pentru ASUS 120 R0N dar la asus nu da nimeni modelul de display,eu am incercat cu tot ce am gasit scris pe el si nimic sau daca stie cineva terminatiile de la LVDS este ok.

  2. #2
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Situatia este mai complicata .la aceasta problema iti poate raspunde doar cei care au un service calculatoare

  3. #3
    Data înscrierii
    01.10.2011
    Posturi
    156
    Am gasit eu tot cautand dar acum trebuie sa adaptez conectorul de la placa de baza de la unul la celalalt

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro