Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Rezultate 31 la 37 din 37

Subiect: Cum leg un volmetru la redresor

  1. #31
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    Atunci nu are cum sa-ti scoata acea tensiunie , nu este in regula ceva cu aparatul de masura ...

  2. #32
    Data înscrierii
    02.01.2015
    Posturi
    93
    am incercat sa pun redresoru pe o baterie incarcat plus pe plus cind am pus minusul facea scinteie mare si bateria utit cred ca sunt volti multi la redresor

  3. #33
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    In cazul asta,nu stiu cum ai pus diodele dar sigur nu ai tensiunie continua ,iti baga tot alternativ ,pune o singura dioda,sa fie o dioda de putere inseriazo cu esirea transformatorului si vezi ce face , trebuie sa-ti dea tensiunie continua ,numai sa fie dioda buna sa nu fie scurtcircuitata....

  4. #34
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Masoara bine tens alternativa din traf (posibil sa ai ap masura pe alternativ rau )uite asa se leaga diodele in punte ;


  5. #35
    Data înscrierii
    02.01.2015
    Posturi
    93
    asa am procedat si eu numai ca diodele mele sunt imvers cu plusu pe minus si minusu pe plus intoarsa polaitatea cred ca mam facut inteles multumesc

  6. #36
    Data înscrierii
    02.01.2015
    Posturi
    93
    am sa incerc si cu o singura dioda multumesc

  7. #37
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    Atita chinuiala pentru un amarit de redresor ,nici nu stiu ce sa mai zic ,daca diodele sunt legate corect si totusi redresorul scoate acea tensiunie mare sigur traful ala este de 24 v nu de 12 altfel nu se explica ....

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro