Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Schema electrica, Cuptor cu microunde Selec-Line.

  1. #1
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587

    Schema electrica, Cuptor cu microunde Selec-Line.

    Stimati colegi,va rog in mod respectos,daca detine cineva schema la cuptorul cu microunde "Selec-Laine" cu U=230V. /P(cons.)=1450W. /P(iesire nominal)=900W./P(consum nominal)=1000W./Frecv.microunde=2450Hz.-Sa o posteze s-o pot lua si eu.-Cuptorul NU incalzeste alimentele puse in el.-Multumesc.
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 27.03.2015 la 21:01.

  2. #2
    Data înscrierii
    19.03.2015
    Posturi
    90
    la acest model nu gasiti schema https://www.google.ro/webhp?sourceid...selec-laine%22 dar cuptoarele cu micro unde au aceasi schema de principiu .in rest inafara de a incalzi isi face ciclul de functionare ..magnetronul functioneaza ...???vedeti ca pe firul care alimenteaza transf exista o sigurata de 3-5 amp ( nu mai tin minte cu certitudine in schema este notata cu SH si se afala inseriata cu secundarul trafului } uitati aici o schema principiu




  3. #3
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Da Domnule,siguranta HS,ce duce spre magnetron,am gasit-o intrerupta (era mascata intr-o cutie de protectie electroizolanta).Practic magnetronul nu m-ai lucra.Am calibrat-o si functioneaza.Multumesc pt.schema,am scos-o pe imprimanta,ca de,... nu se stie cind o m-ai trebuii.Cu respect si..s-auzim de bine.-Multumesc colegului Costel. -Da schema de principiu la orice cuptor cu microunde este aceiasi. S-auzim de bine.
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 11.11.2020 la 17:19.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro