Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 20

Subiect: meniu service LCD DYNEX model 32L152A11

  1. #1
    Data înscrierii
    25.01.2013
    Posturi
    69

    meniu service LCD DYNEX model 32L152A11

    Am un tv lcd dynex adus din America si nu are sonor.Rar apare cate un fasait.Credeti ca in meniul service ar putea fi dezactivata vreo norma de sunet a noastra europeana?Va rog daca are cineva modalitatea de intrare in meniul service.Alta modalitate sa-l trag in banda stie cineva?multumiri anticipate

  2. #2
    Putine date despre el.Daca e adu din SUA foarte mari sanse ca BGul sa nu fie activ de aceea nu are sunet.Imagine are perfecta?

  3. #3
    Data înscrierii
    19.03.2015
    Posturi
    90
    Imaginea este color ...???? de ce nu consulti datele tehnice date pe internet si posteaza-le ,astepti sa caut eu ptr tine ,,uite aici ;http://www.cnet.com/products/dynex-dx-32l152a11/specs/

    http://tv.manualsonline.com/manuals/...duct_list.html
    Ultima modificare făcută de costel; 27.04.2015 la 19:12.

  4. #4
    Data înscrierii
    25.01.2013
    Posturi
    69
    Nici imaginea nu este buna.Tot caut modalitatea de a intra in meniu service si nu gasesc

  5. #5
    Daca e numai NTSC singura sansa alt MB.

  6. #6
    Data înscrierii
    19.03.2015
    Posturi
    90
    Pai nu are cum sa functioneze in Romania .
    TV TUNER
    TV tuner presence Yes
    HDTV Tuner Yes
    Digital TV tuner ATSC, QAM
    Analog TV tuner NTSC
    Reception System NTSC-M

  7. #7
    Data înscrierii
    25.01.2013
    Posturi
    69
    Domnule Cosel,sa inteleg ca exista posibilitatea sa-l arunc?Daca totusi as face rost de procedura de intrare in meniul service sa nu am sanse sa-l fac?Merita totusi incercatDaca as incerca cu un modul bistandard sa am vre-o sansa

  8. #8
    Ce treaba are modulul bistandard cu imaginea?Daca rezolvi ca imaginea sa fie buna poate cu sunetul va fi mai usor.

  9. #9
    Data înscrierii
    19.03.2015
    Posturi
    90
    Singura varianta ar fi ;sa cumperi un tv -tuner extern si sa il cuplezi la televizor prin HDMI .telev aduse din America au alimentarea pe 120V al tau cum il alimentezi ...??? sau are intrare pe 220V

  10. #10
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Fotogr.0932.jpg -Uite un modul bistandard sunet, ieftin ce-l puteti gasi in magazin, ce contine cele doua filtre unul de 5,5Mhz si celalalt de 6,5Mhz cu care se poate rezolva sunetul destul de usor,asa cum a spus si colegul Dan cod.-In cazul in care se rezolva problema imaginii.
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 29.04.2015 la 13:40.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro