Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 16 din 16

Subiect: Defectiune tv lcd Samsung LE37B651 94cm

  1. #11
    Data înscrierii
    10.05.2015
    Posturi
    9
    Citat Postat în original de dan cod Vezi post
    Se poate inlocui neoanele cu leduri dar nu e chiar usor.
    Am 12 bare led care se unesc si dac 6 bare de la un tv lg tot de 94 cm diagonala si plac driver.Ar mege adaptare;

  2. #12
    Pune poze cu lampile din tv sa vedem cum arata si cu barele de led.

  3. #13
    Data înscrierii
    10.05.2015
    Posturi
    9
    Citat Postat în original de dan cod Vezi post
    Pune poze cu lampile din tv sa vedem cum arata si cu barele de led.
    La tv nu am desfacut inca afisajul deoarece il voi desface cand voi avea ce sa ii pun in loc .Nu vreau sa desfac afisajul fara sa am ce sa ii pun in loc deoarece se poate pune praf etc intre folii si displei doresc o singura data sa umblu la el deoarece are diagonala mare si se poate fisura sau banda care leaga afisorul de t-con.
    Stima
    DSC_0007.jpgDSC_0005 .jpg
    Ultima modificare făcută de sra77; 14.05.2015 la 22:18.

  4. #14
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Eu sunt sceptic cu privire la reusita 100%.este o treaba migaloasa si cere o oarecare dexteritate si experienta ...incearca si vezi ce iese .

  5. #15
    Data înscrierii
    10.05.2015
    Posturi
    9

    Concluzie

    Citat Postat în original de comfel Vezi post
    Eu sunt sceptic cu privire la reusita 100%.este o treaba migaloasa si cere o oarecare dexteritate si experienta ...incearca si vezi ce iese .
    Cu siguranta voi incerca dupa ce voi analiza datele de catalog a modulului led si voi vedea de unde sa cuplez semnalele pentru a putea functiona exact ca si lampile adica nu doresc sa imi lipseasca setarea de luminozitate sau sa fie cunva afectata luminarea lcd-ului intr-un fel: unbre parti mai luminoase,etc
    Si voi posta la finalizare dupa ce voi testa rezultatul.
    Momentan ma gandesc a cumpara si lampile pentru acest model de tv si fireste caut a le inlocui pe toate nu doar pe cele uzate toate sunt uzate si ca atare toate rebuiesc inlocuite daca obtez a ramane la varianta de fabrica deoarece odata desfac lcd-ul nu de 100 ori.
    Multumesc tentru raspunsurile si solutiile date de toti useri care au contribuit la acest subiect.
    P.S.
    Ca si consum nu cred daca il voi trece pe led va fi o mare economie deoarece el consuma cu lampi 140w/ora poate se va duce pe la 120w/ora dar cred ca timp de folosire pe led va fi cu siguranta mai mare decat pe lampi.
    Acuma vreau doar sa vad ca si calitate de lumina daca se poate face o diferenta in mai buna sau mai slaba fata de lampi.

  6. #16
    Data înscrierii
    19.03.2015
    Posturi
    90
    Eu nu iti dau nici-un sfat deoarece mi-a mancat cativa ani din viata cu tot felul de adaptari .iar randamentul reusitei a lasat de dorit ....

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro