Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: inverter sudura

  1. #1
    Data înscrierii
    01.10.2011
    Posturi
    156

    inverter sudura

    Buna ziua, am o problema cu un inverter sudura model MASTRO MMA-140I se poate cumva daca are cineva o schema de-a aparatului sa ma ajute sau sa imi spuna unde pot gasi.

  2. #2
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.588
    Nu cred ca ve-ti gasii o schema la asa ceva.-Acest produs este construit,avind la baza tehnologia; (Insulated-Gate-Bipolar-Transistor).I-ar durata de utilizare este foarte stricta,adica; functioneaza 8 minute la aprox.80% din capacitate,dupa care pauza de racire 2 minute.-Asa zice in instructiunile acestor aparate din afara.-Tocmai de aceia sunt trecute in general la categoria;"produselor de unica folosinta"NEFIIND insotite in documentatia tehnica si de <schema electrica si electronica de functionare>,ca in momentul defectarii "sa poata fii achizitionat altul".Fotogr.1021.jpg-Uite o schema "Generala" daca va poate ajuta cit de cit.-Sory.
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 28.06.2015 la 20:13.

  3. #3
    Data înscrierii
    01.10.2011
    Posturi
    156
    Va multumesc domnule Ion Mechenici.

  4. #4
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    Greu cu rezolvarea acestui invertor,scheme nu se prea gasesc,cine stie poate aveti noroc pe la alt coleg.....

  5. #5
    Data înscrierii
    10.12.2012
    Posturi
    43
    Pentru a incerca sa cautam o schema, ar trebui sa stim cateva din componentele folosite (integrate si tranzistori), poate avem o schema de la un alt invertor cu alta denumire dar care foloseste aceleasi componente.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro