Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 18

Subiect: Mufa Power laptop Acer Aspire one a0751h (POWER JACK)

  1. #1
    Data înscrierii
    25.07.2015
    Posturi
    13

    Mufa Power laptop Acer Aspire one a0751h (POWER JACK)

    Buna Ziua , sunt nou pe acest forum si as vrea sfaturi despre cum as putea schimba mufa de alimentare de la acest laptop. sunt incepator si ma pasioneaza electronica si m-am gandit sa imi iau un letcon de 100w , pentru varf sarma dinaia pentru curatare, sacaz, tresa absorbanta , pompa cositor si fludor.

    o sa reusesc sa deslipesc mufa de pe placa de baza cu treza? mie frica sa nu exfoliez placa , ceva pareri ? vreau sa o schimb eu personal , multumesc

  2. #2
    Data înscrierii
    02.09.2014
    Posturi
    289
    Sincer nu ai sanse ,posibil sa il strici mai rau ,este destul de complicat sa il demontezi si sa ajungi la mufa ..bafta..

  3. #3
    Data înscrierii
    25.07.2015
    Posturi
    13

    mufa

    Citat Postat în original de gabi 40 Vezi post
    Sincer nu ai sanse ,posibil sa il strici mai rau ,este destul de complicat sa il demontezi si sa ajungi la mufa ..bafta..
    am ajuns la mufa , vreeau sa stiu daca e bun letconu sau e prea puternic pt mufa aia

  4. #4
    Data înscrierii
    02.09.2014
    Posturi
    289
    Altul nu ai ...lasa-l sa se incalzeasca bine apoi pune varful pe lipitura iar cu pompa trage cositorul de pe contacte ..atentie nu lasa mult varful pe contactele mufei ..lucreaza cu atentie si curat ..cu o pensula indeparteaza orice urma de impuritati ...bafta

  5. #5
    Data înscrierii
    25.07.2015
    Posturi
    13
    Citat Postat în original de gabi 40 Vezi post
    Altul nu ai ...lasa-l sa se incalzeasca bine apoi pune varful pe lipitura iar cu pompa trage cositorul de pe contacte ..atentie nu lasa mult varful pe contactele mufei ..lucreaza cu atentie si curat ..cu o pensula indeparteaza orice urma de impuritati ...bafta
    pot sa indepartez lipitura cu tresa absorbanta? e acelasi lucru , mersi

  6. #6
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Ai grija sa nu exfoliezi circuitele,ca ai pus-o..Experienta asta se cistiga in timp.
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 26.07.2015 la 14:52.

  7. #7
    Data înscrierii
    25.07.2015
    Posturi
    13
    Citat Postat în original de ion mechenici Vezi post
    Ai grija sa nu exfoliezi circuitele,ca ai pus-o..Experienta asta se cistiga in timp.
    Dar daca folosesc tresa absorbanta ? pot sa exfoliez circuitele? e bun un letcon de 100w pt aia sau e prea mare? mersii

  8. #8
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    Grija mare acolo se lucreaza doar cu statii de lipit ,cu care poti sa reglezi temperatura ,daca ai putina experenta in lipituri reusesti si cu un letcon normal, succes .....

  9. #9
    Data înscrierii
    25.07.2015
    Posturi
    13
    dar merge cu un letcon de 100w si cu tresa?

  10. #10
    Data înscrierii
    02.09.2014
    Posturi
    289
    Citat Postat în original de Mirell2000 Vezi post
    dar merge cu un letcon de 100w si cu tresa?
    Nu conteaza puterea ..conteaza dexteritatea

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro