Maria Grapini (campioană absolută a limbii romāne): “Bună dimineața! O săptămīnă fără probleme, sănătate și bucurii.” (Facebook, 13 iulie)



Gen Nu neapărat manele, dar ceva să placă la toată lumea

Mihai Trăistariu (victimă a unui furt de banane): “Nu e obligatoriu să īți placă manelele ca să le cīnți. Am fost la o nuntă să cīnt și īnaintea mea a cīntat Adi Minune, m-am uitat să văd dacă se mai distrează lumea pe manele. M-a surprins succesul manelelor. Am plecat acasă la 4 dimineața și am pus maneaua mea pe Facebook. Piesa e veche, o aveam īn calculator de cīnd cīntam cu Costi Ioniță.” (Libertatea, 15 iulie)

Cum!? Trăistariu și Costi Ioniță au făcut o manea ironică ce face mișto de manele, dar dup-aia și-au dat seama că ironia lor e ironică și mai bine s-ar apuca de manele pe bune!? Nu pot să cred așa ceva! Oricum, Trăistariu e unul dintre puținii cīntăreți din lume care poate declara cu mīna pe inimă că, dacă se apucă de manele, face un pas īnainte īn carieră.



Gen Liberté, égalité, Beyoncé

Andreea Bănică (persoană publică), īn dialog cu fanii: “Moda o facem noi, artiștii, persoanele publice! Sīntem modele pentru unii dintre voi, cum și pentru mine sīnt alții, Rihanna, Kathy Perry. Dacă nu-ți place, nu te īmbraci la fel, mergi la Obor și īți iei de la tarabe de īmbrăcat. Īncearcă să nu mai comentezi aiurea. Dacă nu ești pasionată de modă nu ai cum să cunoști. Lasă-i pe alții.” (Facebook, 15 iulie)

Ah, Andreea Bănică, singura Andree devenită Bănică fără să se căsătorească cu Ștefan Bănică Junior. Deși, la ce tīmpenii zice, poate c-ar fi meritat măcar de două-trei ori.



Gen Restanțe la īntreținerea personală

Adriana Bahmuțeanu (fosta-viitoare-fosta-viitoare-fosta soție a lui Silviu Prigoană), despre poza topless pe care a postat-o pe Facebook: ”Nu văd de ce acea fotografie a stīrnit controverse. Eram īntr-un costum medical. Am peste 40 de ani și trebuie să merg să am grijă de mine. Fac anumite tratamente, iar acela era doar un ciorap medicinal prin care se zărea ceva. Sīnt alte vedete care au apărut īn reviste pentru adulți și nu a mai zis nimeni nimic. Este adevărat, am o operație estetică și o să īmi fac altă operație la sīni. Sīnt femeie și trebuie să mă īntrețin.” (Libertatea, 18 iulie)

Vorba aia, īn casa unde o femeie trecută de 40 de ani nu pune poze goale cu ea pe Internet, intră doctorul pe fereastră. Ca să nu mai zicem cīt de bine face asta la organism, mai ales dacă organismul e obișnuit să trăiască din banii cu mustață ai domnilor generoși.



Gen Locul femeii e la cratimă

Maria Grapini (campioană absolută a limbii romāne): “Bună dimineața! O săptămīnă fără probleme, sănătate și bucurii.” (Facebook, 13 iulie)

La asemenea urări, nici n-ai ce să mai răspunzi. Poate doar tradiționalul “Ba ție și familiei tale, cucoană!”.



Gen Golfu-i normal la vīrsta mea

Monica Tatoiu (celula de bază a televiziunii): ”Īn fiecare dimineață sīnt pe terenul de golf, la ora 8, cīnd nu e foarte cald. Īn două săptămīni am pierdut cam 2 centimetri īn talie, fără să mă duc la sală, fără să fac abdomene. Am mīncat și biscuiți cu ciocolată… Golful este singurul sport care īți modelează talia. Trebuie să dai tare. E ca la sex!” (Libertatea, 15 iulie)

E fix ca la sex. Greu e doar pīnă explici ce cauți cu crosa īn pat, dup-aia e floare la ureche să dai niște mingi de pereți pīnă īși dislocă cineva șoldul.

SURSA ; http://www.catavencii.ro/maria-grapi...book-13-iulie/

In continuarea acestui articol sa creat o aplicatie foarte amuzanta ......

__________________________________________________ _______________________


GRAPINIzer UN PROIECT EUROPEAN

GRAPINIzer http://grapinizer.com/

ĪNVĂŢĂM SĂ SCRIM CORECT ĪN ROMĀNĂ