Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: schimbare contor

  1. #1
    Data înscrierii
    29.05.2020
    Posturi
    1

    schimbare contor

    Salut, Sunt nou pe aici nu stiu daca e tocmai categoria potrivita. As dori daca se poate sa ma ajutati cu niste nelamuriri.

    Astazi mi-am schimbat tabloul in casa dupa aproximativ 20 de ani.

    S-au folosit doar sigurante diferentiale Schneider 16 amperi respectiv 10 a pt prize si iluminat , releu protectie supratensiune si subtensiune ETI HRN 33 impreuna cu , contactor Schneider ICT 40a si o siguranta schneider de 6a.

    As dori sa stiu daca este normal sa se auda un mic zgomot de fond din zona contactorului si acesta sa fie cald mai exact sa aiba o temperatura de 43-46 de grade la suprafata lui.? Sunt normale aceste lucruri?

    Multumesc

  2. #2
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    1075293.jpgEste firesc . Doar este un releu de monitorizare continua tensiune monofazata. Depinde acum pe ce sarcina este montat si daca s-a facut calculul curentului nominal si curentului maxim admisibil , altfel pot intervenii tot felul de probleme in cazul in care este montat pe o sarcina maxim admisibila, in loc de sarcina NOMINALA . I-ar referitor la titlul subiectului (Contor) , una e Tabloul General de Distributie si alta e Contorul de masurat Energia activa, proprietate a firmei de distributie a energiei electrice , acestea sunt dispozitive total diferite specific si din punct de vedere functional .
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 02.06.2020 la 21:17.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro