Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: Alimentare KIT cu TDA7294

  1. #1
    Data înscrierii
    13.12.2014
    Posturi
    32

    Alimentare KIT cu TDA7294

    Salut,am un trasformator de 2x30v si undeva la 4A pe ramura si vreau sa il folosesc la acel kit de pe mivarom(doua module de 100w).
    Credeti ca este prea mult pentru TDA7294?...ca la transformator nu ma indur sa umblu sa mai scot din bobinaj.
    Dupa ce montez si puntea redresoare si condensatorii(6x10000uF) sper sa nu depaseasca +-40v.

  2. #2
    30x1,41 atat vei avea.Deci e mult.

  3. #3
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    Obligatoru trebuie sa mai scoti din secundarul transformatorului pina optii tensiunia cu care merge kitul...

  4. #4
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.588
    De la sectiunea <Alimentatoare> poti vedea "calculul transformatorului monofazat" pt. a sti cite spire sa scoti pt. "tensiunea dorita" din secundar.

  5. #5
    Eu nu as avea curaj sa lucrez nici cu +-40V cu TDAurilr facute acum.

  6. #6
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.588
    Eu nu m-ai lucrez de mult in general cu piese de la (mivarom). Spun lucrurilor pe nume,nu fac contrapublicitate. Nu stiu de unde le iau si cine li le furnizeaza dar sunt majoritatea "stifturi". M-am fript de prea multe ori aprovizionindu-ma de acolo. Nu tineau nici in probe, da cu ceva garantie in timp nici vorba. / Alin97, ca sa se joace,.... cu aceste kit-uri, poate sa-l alimenteze la o tens.m-ai mica pt. o satisfactie. -Hai sa nu-l descurajam. Ca se m-ai invata si din greseli.
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 15.10.2015 la 10:26.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro