Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: Integrat ars...

  1. #1
    Data înscrierii
    18.10.2015
    Posturi
    2

    Integrat ars...

    poza 1.jpgpoza 2.jpgpoza.jpg

    Este vorba de o placa de comanda de la masina de echilibrat anvelope.
    Dintr-o data n-a mai functionat si mi-am bagat nasul in ea. Singura componenta afectata care am gasit este cea din poze.

    Patratul acela negru care habar nu am ce este.

    Va rog sa-mi spune-ti daca stiti ce este si de unde sa fac rost!
    Va multumesc

  2. #2
    Cred ca va fi greuy de stiut ce este .In gfeneral fac asa ceva ca sa nu fie reparabile.

  3. #3
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Este un Procesor. Si n-ai ce-i face. -Confirm si eu ce zice Dan cod. - "Eu le zic, stifturi de unica folosinta" -Si citeva date despre acest procesor ; // Acest KL 829-1104 contine un amplificator M.M.I.C. Este folosit prin intermediul unui utilizator extern, cu rezistor de temperatura si flexibilitate. Are aplicatii tipice si include banda ingusta si banda larga a amplificatoarelor liniare,comerciale si sisteme industriale. Aceasta serie MSA este fabricata in banda de 10 GHz.Agilent T, 25 GHz f(max). Siliciu este procesor MMIC bipolar care utilizeaza nitrura de autoaliniere, cu implantare de ioni si metal (Aur),pt.a atinge excelenta performanta,uniformitate si fiabilitate. // -Asta ca sa va da-ti seama cu ce "scule de unica folosinta" va pricopseste ce-i de afara. - Da "fac asa ceva ca sa nu fie reparabile". Dar.... sa m-ai auzim si de bine.
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 26.05.2016 la 14:31.

  4. #4
    Data înscrierii
    18.10.2015
    Posturi
    2
    Ms mult pentru răspuns ! Era Masina de echilibrat folosită mai puțin de 1 an. Aiurea d tot! Poate reușesc sa găsesc placa cu totul! Toate cele bune

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro