Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: Intrebare

  1. #1
    Data înscrierii
    01.10.2011
    Posturi
    156

    Intrebare

    Domnilor, am o intrebare de fapt mai multe si nu stiu daca unde o postez este ok, daca ai doua tv lcd diferite cu defecte diferite, ca de exemplu unul este displayul spart, altul are placa de baza defecta si vreau sa fac din doua unul , ce sanse am ? bine inteles sa cunosc terminatiile de la t-con si de la unul si de la altul si sa le pun in ordinea care trebuie, va rog sa nu radeti de mine dar as vrea sa incerc asta, bine inteles ca fiecare display are propriul lvds sau t-con si va trebui sa fac modificari de conexiune de la placa de baza la lvds, astept parerile voastre.

  2. #2
    Nu cred ca va merge daca displayele sunt diferite.

  3. #3
    Data înscrierii
    01.10.2011
    Posturi
    156
    Asta o sa incerc eu si o sa vad ce se intampla, si daca vreti o sa va comunic rezultatele, in caz ca mai vrea cineva sa incerce, ca ma gandesc si eu la o comunicare intre LVDS sau T-CON si placa de baza, dar ce mai conteaza, la cate nopti am pierdut cu hobby-ul asta, cred ca merita sa incerc, electronica este cel mai puternic virus de pe planeta.

  4. #4
    Sunt curios de rezultat.
    Legat de virus ai perfecta dreptate.

  5. #5
    Data înscrierii
    01.10.2011
    Posturi
    156
    Rezultatul este ca fiecare placa de baza functioneaza in aceiasi frecventa cu T-CON-ul si daca nu poti sa sincronizezi frecventa de la placa de baza cu placa LVDS a displayu-ului nu va functiona decat cu ceva smecherii electronice sau nu stiu, poate ca sunt prea batran deja pentru asta, dar am reusit sa schimb iluminatul cu neoane cu cel cu led-uri merge perfect dar este o migala de o noapte intreaga, dar merita !

  6. #6
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    -D-le (Dan08), spune-ti la 53 de ani ca sunte-ti "batrin" ? La aceasta virsta, s-e spune ca "pomu-i copt si omul bun",adica virsta la care omul este <intelept>. Dar, s-auzim de bine D-le Dan. Si eu sunt curios de rezultatul experimentului Dumitale. Succes.
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 18.10.2016 la 20:48.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro