Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: Izolati fire electrice

  1. #1
    Data înscrierii
    04.01.2016
    Posturi
    19

    Izolati fire electrice

    Va salut!

    Am o intrebare in legatura cu izolatia firelor electrice la o instalatie de tractro
    Care ar fi izolatia cea mai buna si rezistenta la apa, caldura, ruperi

  2. #2
    Eu zic ca tubul termocontractabil,eventaul mai multe straturi.

  3. #3
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Pe portiunile instalatiei in care firele se string in manunchi, se folosesc tuburi electroizonalte speciale..USPU.. si sunt folosite la Bobinaje de motoare electrice de diferite marimi,puteri si tensiuni de pina la 6Kv, dar si la alte tipuri de instalatii. . -Tub Poliuretan ce rezista la la umiditate si o Temperatura cuprinsa intre = (-25.....+155) grade celcius. Au o rezistenta la izolatie de 100 Megoohmi si rezista la o tensiune de incercare de 5 Kv (5000)v. Aceste tuburi sunt tesute din material de fibra de sticla impregnate cu elastomer de dimensiune si grosime diferite. Pe firele singure s-au in manunchiuri m-ai mici se baga tuburi de dimensiuni corespunzatoare firelor. Chiar si pe firele singure puteti baga tub electroizolant poliuretan,pt. o m-ai buna protectie. - Am dat aceste detalii tehnice si sper sa nu fiu acuzat de "publicitate mascata",ca nu le fac eu tuburile.- Oricum dupa ce ..."DJIMC (Junior member)", va lua cunostiinta de raspunsul pe care l-am dat, am sa sterg imediat postarea.Fotogr.1230.jpg. Am atasat si o poza cum arata aceste Tuburi de Protectie.- S-auzim de bine.
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 20.03.2016 la 14:05.

  4. #4
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Postarea este corecta si are ca scop informarea utilizatorilor

  5. #5
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Multumesc.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro