Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: Modificare post interfon resel

  1. #1
    Data înscrierii
    28.03.2016
    Posturi
    2

    Modificare post interfon resel

    Permiteti-mi sa va captez atentia cu o problema de ordin tehnic, care pe mine ma depaseate cu mult peste cunostinetele mele de electronica. La intrarea in bloc avem instalat un interfon Resel cred ca este modelul ISCP-01N. Iar in apartament am un post de interior modelul 8018M. Intrebarea mea este cum pot inlocui acest post de interior cu un post gen electra smart atm.0s3.rog. Din informatiile pe care le-am primit de la ambele firme, dispozitivele nu sint compatibile daca nu sint fabricate de aceiasi firma. Postul de interior este amplasat pe un hol foarte ingust si este mereu agatat avand acel receptor destul de voluminos. Ma intereseaza un dispozitiv slim si mai simplist, difuzor si buton de acces.
    Ma gandeam ca ultima solutie modificarea actualului post, sa-l fac mai subtire.

  2. #2
    Totul depinde de ce anume are acel post interior in el.Trebuie desfacut si vazut.

  3. #3
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Nu pute ti sa i prelungiti cablul tinind cont de culorile firelor, sa nu va m ai complicati?

  4. #4
    Data înscrierii
    28.03.2016
    Posturi
    2
    Nu este o solutie estetica, tinand cont ca ar trebui sa pun cablu aparent. Multumesc pentru sfat.

    _______________________________________

    O sa-l desfac sa vad ce e in el. O sa incerc sa postez si niste poze. Multumesc
    Ultima modificare făcută de comfel; 06.04.2016 la 09:28. Motiv: Rog nu postati sucesiv ,aveti activat Editeaza post

  5. #5
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Problema (adaptarii) unui alt post de interfon,cu diferente tehnice de concept de fabricatie si diferente tehnice de tensiuni si amplitudini de semnale o vad mult m-ai dificila. Bineinteles nu si imposibila. Sa vedem pozele fata si spate placa post. I-ar pentru inadirea firului de la interfon se poate folosi un conector (mama/tata) de la instalatiile I.T. s-au U.P.S. respectind culorile cablului. Simplu ca buna ziua.
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 08.04.2016 la 14:38.

  6. #6
    Data înscrierii
    23.10.2019
    Posturi
    1
    Buna ziua,chiar daca-i un topic vechi o sa imi permit sa scriu aici ca sa nu deschid unul nou.
    Avem pe scara un interfon Resel ca in poza.
    http://yale-hotel.ro/wp-content/uplo...1-nobg-rez.png
    Stie cineva cum sa reglez difuzorul si microfonul unitatii centrale? Se face din semireglabili?unde-i gasesc? sau din setari?(am codul de acces in setari).
    Se aude f.incet in casa si la unitate,interfonul a iesit din garantie,firma nu colaboreaza.
    Multumesc.

Taguri pentru acest subiect

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro