Rezultate 1 la 8 din 8

Subiect: Schema UPS Internet 500

  1. #1
    Data înscrierii
    06.05.2016
    Posturi
    12

    Schema UPS Internet 500

    Am primit de la un amic un UPS tip Internet 500 defect. Daca il conectez la reteaua de 220V nu se intampla nimic,respectiv nu se aprinde nici macar LED-ul de POWER. Am conectat si un acumulator de 12V - al lui fiind defect; am incercat sa-l incarc cu un redresor auto dar nu a avut nicio "reactie"; la conectarea unui acumulator ar trebui sa se aprinda un LED ceva, dar nimic. Am rugamintea daca are cineva schema acestui UPS sa mi-o trimita la hmarinescu@gmail.com.
    Multumesc anticipat, pentru grabnicul raspuns.

  2. #2
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    -Detalii tehnice insuficiente ale aparatului. Cititi din capitolul Scheme si documentatii ; Sectiunea "Reguli obligatorii pentru a cere scheme si documentatii". 1) Pt. a nu pierde timp. Si 2) Sa putem avea reperele necesare gasirii schemei respective. ( undeva pe spatele aparatului trebuie sa aibe o eticheta,da-ti toate datele ce scrie acolo).
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 22.05.2016 la 17:39.

  3. #3
    Data înscrierii
    06.05.2016
    Posturi
    12

    Tripplite internet office ups

    Citat Postat în original de ion mechenici Vezi post
    -Detalii tehnice insuficiente ale aparatului. Cititi din capitolul Scheme si documentatii ; Sectiunea "Reguli obligatorii pentru a cere scheme si documentatii". 1) Pt. a nu pierde timp. Si 2) Sa putem avea reperele necesare gasirii schemei respective. ( undeva pe spatele aparatului trebuie sa aibe o eticheta,da-ti toate datele ce scrie acolo).
    Aveti dreptate! Azi am deschis UPS-ul si pe placa cu circuite am gasit urmatoarele: TRIPPLITE INTERNET OFFICE - UNI - KJR V5.6B si un numar de serie (presupun): 66-0545 REV. A
    Are puterea de iesire de 550W, la tensiunea de 220V.
    Multumesc.

  4. #4
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    De regula electronicele introduse din afara,nu sunt insotite si de schemele electronice. Nu gasesc schema acestu-i UPS de 500W . Insa am pus o alta schema de principiu UPS. Fotogr.1276.jpg
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 02.06.2016 la 14:39.

  5. #5
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Puneti o poza a UPS-ului.exterior & placa electronica

  6. #6
    Data înscrierii
    02.09.2014
    Posturi
    289
    Citat Postat în original de ion mechenici Vezi post
    De regula electronicele introduse din afara,nu sunt insotite si de schemele electronice. Nu gasesc schema acestu-i UPS de 500W . Insa am pus o alta schema de principiu UPS. Fotogr.1276.jpg .
    adresa link nu se poate accesa ,de obicei nu se gasesc scheme pentru aparatura industeiala concureta stie de ce ..
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 01.06.2016 la 14:58.

  7. #7
    Data înscrierii
    06.05.2016
    Posturi
    12
    Citat Postat în original de comfel Vezi post
    Puneti o poza a UPS-ului.exterior & placa electronica
    Iata niste poze ale UPS-ului:
    Imagini atașate Imagini atașate

  8. #8
    Data înscrierii
    17.09.2011
    Posturi
    769
    Uitati aici scheme poate va ajuta cu ceva ;http://www.eserviceinfo.com/index.ph...string=UPS+500

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro