Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 18

Subiect: TV Samsung LED .se aprind ledurile ,nu se ilumineaza

  1. #1
    Data înscrierii
    25.01.2013
    Posturi
    69

    TV Samsung LED .se aprind ledurile ,nu se ilumineaza

    O rugaminte va rog sa-mi da-ti o sugestie ca eu am ajuns in impas.TV Samsung smart LCD model UE 32F 5500AW cu iluminare pe LED.Ledurile se aprind,are sonor,telecomanda functioneaza normal,tv-ul se stinge se aprinde fara probleme numai ca imagine nu exista.Se ilumineaza pe un fond inchis aproape imperciptibil dar se vede ca atunci cand schimb programele se intuneca de tot revenind la fundalul initial.Sursa debiteaza toate tensiunile normale 85V catre leduri,13V si 5V catre placa procesoare,pe T-con am 12V si aici m-am blocat.Am scos cupla la T-con si se comporta identic ca atunci cand este pusa.Sa fie display-ul sau t-con.Nu am alt tv sa montez modulele ca as identifica imediat defectul.Pe T-con scrie 35B21T .RUNTK 5351TP 0055FV.Multumesc anticipat

  2. #2
    T-CON Runtk defect.100%.Un meserias bun il si repara.Este scump T-CONul asta de cumparat.Eu pana acum le-am reparat toate.

  3. #3
    Data înscrierii
    25.01.2013
    Posturi
    69
    am verificat la rece ce se putea si nu am constatat nimic.Nu se vede nimic sa-mi atraga atentia.Altceva pe ce sa ma mai axez ca nu prea i-mi dau seama dle.DAN
    20160805_111645.jpg

  4. #4
    N-ai ce verifica la rece .CIul ISL9860 e dus acolo.

  5. #5
    Data înscrierii
    25.01.2013
    Posturi
    69
    Domnule Dan credeti ca merita sa-l cumpar?Sper sa nu fie softat.Aveti idee cam cat ar costa?informativ vorbesc ,sa stiu in ca parte o iau

  6. #6
    Ce anume T-CONul sau integratul?

  7. #7
    Data înscrierii
    25.01.2013
    Posturi
    69
    Integratul in prima faza ,poate ies mai ieftin.De aceea am intrebat daca este cumva softat ,ca daca nu, o sa-l caut si va itrebam cam cat sa fie pretul

  8. #8
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    Intra pe gogale si gasesti informatii despre pret si unde gasesti,pret in jur de 50 lei........

  9. #9
    Nu trebuie softat.Vezi ca are pad lipit sub el si nu e chiar usor de schimbat.

  10. #10
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    Obligatoru statie de lipit .....

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro