Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 18 din 18

Subiect: TV Samsung LED .se aprind ledurile ,nu se ilumineaza

  1. #11
    Fara preheater greu de dat jos astea cu pad.De ex un AS15 F,G il dau jos in maxim 30 de secunde.Un AS15H dureaza de multe ori si 15-20 de minute.

  2. #12
    Data înscrierii
    25.01.2013
    Posturi
    69
    Am statie de aer cald si pana la urma cum il dau jos nu are importanta.Si pe bucati daca-l scot , cablajul sa reziste.De lipit nu se pune problema la cel nou.O sa procur CI-ul si va tin la curent.Salutari si ne auzim

  3. #13
    Data înscrierii
    25.01.2013
    Posturi
    69
    Domnule Dan in problema mea cu T-CON ul de la Samsung.Am cumparat ISL-ul 9860 si nu merge.Se comporta la fel.NU-mi formeaza nicio tensiune pe T-CON in afara de alimentarea de 12 V care vine de la placa de procesare.Am masurat FDS 8994 se alimenteaza cu 12V pe pinii 7,8 si atat.FDSm masurat toate rezistentele cu valoare mica si nu este nimic intrerupt.Nu am nicio cale de iesire.O sugestie va rog

  4. #14
    ISLul se alimenteaza?

  5. #15
    Data înscrierii
    25.01.2013
    Posturi
    69
    Da.Pe pinii 36,37 al ISL-ului am 12 volti,pe pinul 4 am 3,5 volti,pe pinul 6 am 12 volti si mai am 0,5 volti pe pinul 18,in rest nimic.Pe conectorii catre panel nu am nicio tensiune.Domnule Dan am si eu o parere,daca debitarea tensiunilor este comandata de pe placa procesoare si T-CON ul nu are nimic
    Ultima modificare făcută de fanecolonie; 11.09.2016 la 11:23. Motiv: completare raspuns

  6. #16
    Sigur l-ai lipit bine?E bun?Fara panglicile ce duc la display nu apar tensiunile?

  7. #17
    Data înscrierii
    25.01.2013
    Posturi
    69
    Am verificat fara panglici si nu exista tensiuni.ISL-ul l-am cumparat 65 lei si l-a lipit un prieten de la un service de telefoane.Am verificat cu lupa si cativa pini nu erau lipiti bine.L-a demontat si l-a relipit si nu sunt probleme.Am doua integrate IC101 si IC 102 respectiv Tranzistoarele Q201 si 305 care nu au nicio tensiune pe pini,de aceea am gandit sa nu fie comandate de placa procesoare.Ce parere aveti

  8. #18
    Nu cred asta.Tot din T con este

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro