Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 18

Subiect: Multi Tester

  1. #1
    Data înscrierii
    02.09.2014
    Posturi
    289

    Exclamation Multi Tester

    Am gasit astazi pe olx un Multi Tester-Aparat masura rezistente,condensatori,tranzistori,etc-ESR
    https://www.olx.ro/oferta/multi-test...r-ID4zdxS.html
    am o intrebare a lucrat cineva cu acest aparat ? ,isi face treaba ?
    multumesc
    Update am mai dat de acesta aparat cat si altele pe okazii https://www.okazii.ro/cautare/aparat...FUcz0wodHu0KyA

  2. #2
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    La 110 Lei,numai pt. ESR-metru l-as lua. Nu am lucrat cu tipul asta de aparat.

  3. #3
    Este SMTul clasic.E bun si la pretul asta nu mai gasesti altceva.Sunt si mai bune dar pret mai mare

  4. #4
    Data înscrierii
    02.09.2014
    Posturi
    289
    Citat Postat în original de dan cod Vezi post
    Este SMTul clasic.E bun si la pretul asta nu mai gasesti altceva.Sunt si mai bune dar pret mai mare
    Multumesc ,am sa cumpar unul deoarece nu am un capacimetru ca lumea care sa masoare pana la 1000mf(uneori ai nevoie sa masori si asemenea valori )am avut cateva chinezarii CM-7115A care cu timpul sau dus ..

  5. #5
    Daca ai bani mai multi iti recomand cel mai bun ESRmetru care exista la ora asta dupa mine.Si am lucrat cu cateva ani pana acum.

  6. #6
    Data înscrierii
    02.09.2014
    Posturi
    289
    Citat Postat în original de dan cod Vezi post
    Daca ai bani mai multi iti recomand cel mai bun ESRmetru care exista la ora asta dupa mine.Si am lucrat cu cateva ani pana acum.
    Multumesc,, dnl dan dar eu nu lucrez cu el zi de zi doar ocazional ...

  7. #7
    Atunci nu merita investitie mai mare.

  8. #8
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    Isi face treaba si un esr
    -metru la 110 lei, eu am doua multitestere si sunt multumit de ele ,recomand sa-ti cumperi unul .............

  9. #9
    Normal ca isi face treaba. Eu am spus ca sunt si mai bune.Cu asta din pacate nu poti masura in circuit.

  10. #10
    Data înscrierii
    02.09.2014
    Posturi
    289
    Am cateva multimetre dintre care unul profesional dar din pacate masoara capacitati pana la 200mf ..precum stiti peste 70% apar defectiuni din cauza devalorizarii cond ...cand inlocuiesti un cond cu altul nou (daca nu il mosori cu un capacimetru indiferent ca este nou )te trezesti cu aceasi defectiune .am cumparat 10 cond iar la o masuratoare cu o punte nici unul nu se incadra in parametrii ...

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro