Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 18 din 18

Subiect: Multi Tester

  1. #11
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    Cumpara un multitester si vei fi multumit ....

  2. #12
    Data înscrierii
    02.09.2014
    Posturi
    289
    Citat Postat în original de chirilanelu Vezi post
    Cumpara un multitester si vei fi multumit ....
    Multumesc ..am dat comanda pe okazii

  3. #13
    Din pacate capacimetrul nu spune multe.ESR metrul da si SMTul are asa ceva spet.

  4. #14
    Data înscrierii
    17.09.2011
    Posturi
    769
    Printre altele am si unul identic isi face treaba pentru ce ai nevoie ,dar atentie mare la verificarea cod in prealabil trebuie scurcircuitati in caz contrar se duce apartul eu la toate multimetrele am lipit o bucatica de tabla ,iar inainte de a masura ating cond de tabla

  5. #15
    Data înscrierii
    02.09.2014
    Posturi
    289
    Citat Postat în original de dan cod Vezi post
    Daca ai bani mai multi iti recomand cel mai bun ESRmetru care exista la ora asta dupa mine.Si am lucrat cu cateva ani pana acum.
    Am stat deocamdata in espectativa daca tot iau ceva sa fie ceva de calitate ce imi recomandati ??

  6. #16
    Este u ESRmetru cu capacimetru,frecventmetru punte RLC inventat de un rus.Le face cineva din bistrita parca la 280lei.O sa pun poze cu el.

  7. #17
    Data înscrierii
    13.03.2016
    Posturi
    1
    Salut!
    Parerea mea avand in vedere dimensiunile si simplitatea, este o scula asa cum ii este si numele.... SUPER.
    L-am realizat in doua variante, "standalone" si ca shield pentru Arduino. Ambele sunt ok. Il am la indemana totdeauna, chiar daca am si alte aparate de masura clasice. Asa cum se vede in poza, am facut si o "penseta-tester" pentru componente SMD.

    https://www.dropbox.com/s/gtw58ecid8...27.48.jpg?dl=0

  8. #18
    Data înscrierii
    02.09.2014
    Posturi
    289
    Citat Postat în original de gelvis Vezi post
    Salut!
    Parerea mea avand in vedere dimensiunile si simplitatea, este o scula asa cum ii este si numele.... SUPER.
    L-am realizat in doua variante, "standalone" si ca shield pentru Arduino. Ambele sunt ok. Il am la indemana totdeauna, chiar daca am si alte aparate de masura clasice. Asa cum se vede in poza, am facut si o "penseta-tester" pentru componente SMD.

    https://www.dropbox.com/s/gtw58ecid8...27.48.jpg?dl=0
    O fi bun dar eu nu sunt multumit de el .de cele mai multe ori cand masor imi ESR-0000 .( cond vechi sau scosi din circuit )dar masurati cu alt aparat imi da esr real iar in mod aleator imi da si alti parametri aceste chinezarii ansamblate manual nu prea dau randament .cutia este construita sub orice critica .este urata ,a inceput sa se ia scrisul de pe ea ( de parca m-ar interesa ) iar mufa alimentare a uitat sa ii lipesca mijlocul ( +)pe placa .l-am scos din uz sta aruncat pe un raft ..
    A avut dreptate dnl dan cod .nu merita ....a fost un moft al meu .deoarece am aparatura profesionala dar este mare & greoaie

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro