Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: denumire pini conectoare

  1. #1
    Data înscrierii
    01.10.2011
    Posturi
    156

    denumire pini conectoare

    Buna seara, as vrea sa intreb daca cineva ma poate lamuri cu denumirea terminalelor la invertoare neoane si invertoare led pentru a putea sa faca corespondenta intre ele. Am un inverter de tv cu lcd de tip DARFON 144-001 pentru neoane si as vrea sa stiu cum pot sa faca o corespondenta la un inverter pentru led-uri fara sa modific prea mult sau daca se poate sa functioneze.Conectorul de la inverterul pentru tuburi are urmatoarele terminale,de la 1 la 5 tens. alimentare de la 6 la 8 masa, la 9 este Vsel la 10 este VEPWM la 11 este VIPWM si la 12 este on/off, la inverterul pentru led-uri am de la 1 la 5 tensiune alimentare de la 6 la 10 am masa, la 11 este DET la 12 este BLON ,la 13 este NC si la 14 este E_PWM , eu nu cunosc prescurtarile astea din engleza atribuite terminalelor din conectoarele celor doua invertoare si ar fi tare bine daca cineva ar putea sa ma ajute sa le inteleg si sa imi explice cum sa le pot conecta unele cu altele, terminalele de la inverterul pentru tuburi cu cel de la inverterul cu led-uri ca sa functioneze corect.

  2. #2
    Ca sa functioneze ai nevoie de + - si on.
    Unul probabil protectia si unul reglaj lumina.

  3. #3
    Data înscrierii
    01.10.2011
    Posturi
    156
    Asa este dar dintre toate denumirile de pe inverterul pentru led-uri, care sunt alea ca schema la el nu am pentru DARFON am asa ca de asta am intrebat ce semnificatie pote sa aiba prescurtarile de la fiecare terminal, adica la terminalul 11 este scris DET, la 12 este BLON, la 13 este clar NC not conected, si la 14 este E_PWM si nu stiu la care dintre ele este ON la care este protectie si la care reglare lumina,asta este problema mea.

  4. #4
    12 BLON este on backlight on.
    DET este protectia si PWM este reglajul.Eu asa zic.Dar merege incercat doar cu cele 3 alimentare si on.

  5. #5
    Data înscrierii
    01.10.2011
    Posturi
    156
    Multumesc de indrumare asa o sa fac sa vad ce o sa iasa.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro