Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Adaptare

  1. #1
    Data înscrierii
    01.10.2011
    Posturi
    156

    Adaptare

    Am o gramada de benzi cu muzica de cand eram fecior si vreau sa le pun pe CD aici este o problema ca toti ma indreapta catre conectorul de microfon al placii de baza si doar cu microfonul, nu stiu ce circuite continine intrarea de microfon a placii de baza ca as vrea sa fac un montaj adaptor de la semnal iesire casetofon sau magnetofon sau statie catre acea intrare de microfon de la calculator si sa pot folosi un program de editare, deci nu vreau sa folosesc microfonul in toata aceasta situatie ci alte surse de semnal cuplate in locul microfonului !

  2. #2
    Data înscrierii
    17.09.2011
    Posturi
    769
    Ai nevoie de un magnetofon care să funcţioneze, un cablu cu care să conectezi ieşirea de line/aux a magnetofonului la line in-ul plăcii de sunet (la placa de sunet ai jack mic, la magnetofon e în funcţie de obiectul respectiv).
    Ca soft îţi recomand Magix Audio Cleaning Lab, însă nu e freeware, sau orice alt soft de recording, inclusiv Audacity, care e freeware.
    Rezultatul final e direct dependent de starea în care se află respectivele benzi şi de calitatea magnetofonului cu care redai, şi e limitat de calitatea plăcii de sunet.
    Programe ;Cool pro,Audacity ....MusicMatch jukebox .... din cate imi amintesc merge cu NERO ,incearca http://media.io/ro/..
    cauta pe net sunt destule programe cu care sa poti lucra

  3. #3
    Data înscrierii
    01.10.2011
    Posturi
    156
    Multe multumiri pentru explicatie, va doresc SARBATORI FERICITE !

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro