Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Accesare contacte telefon cu display defect

  1. #1
    Data înscrierii
    19.01.2017
    Posturi
    1

    Accesare contacte telefon cu display defect

    Salut, detin un telefon CAT B25(Caterpillar) si in ciuda faptului ca are o constructie robusta o prietena a reusit sa imi sparga display-ul --- doar display-ul,sticla e ok. Problema este ca niciun service nu vrea sa imi schimbe display-ul si am recurs la varianta de a recupera macar contactele din el(au fost salvate pe telefon) deoarece am mare nevoie de ele. Nici pentru lucrul asta in service nu am avut noroc. E vreo posibilitate sa fac asta acasa pe pc?

  2. #2
    Data înscrierii
    06.01.2016
    Posturi
    2
    Citat Postat în original de dimagl Vezi post
    Salut, detin un telefon CAT B25(Caterpillar) si in ciuda faptului ca are o constructie robusta o prietena a reusit sa imi sparga display-ul --- doar display-ul,sticla e ok. Problema este ca niciun service nu vrea sa imi schimbe display-ul si am recurs la varianta de a recupera macar contactele din el(au fost salvate pe telefon) deoarece am mare nevoie de ele. Nici pentru lucrul asta in service nu am avut noroc. E vreo posibilitate sa fac asta acasa pe pc?
    Buna! Din pacate nu poti face backup la contacte decat daca ai acces la meniu. Cea mai buna varianta este sa cauti pe aliexpres lcd sau pe ebay. Mai incearca pe olx poate gasesti un telefon sh si schimbi placa de baza. Daca gasesti piesa te pot ajuta eu cu inlocuirea ei gratis!

  3. #3
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    677
    incearca sa conectezi cablu usb la calculator poate poti intra in memoria interna si poate gasesti agenda...
    data viitore fa backup pe sd card .. este o regula de baza
    daca era pe sistem de operare android facea backup automat pe contul google .... din pacate nu e .
    Ultima modificare făcută de apaxtc; 20.01.2017 la 08:07. Motiv: gramatica

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro