Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Router TL-WR1043ND problema?

  1. #1
    Data înscrierii
    24.02.2017
    Posturi
    2

    Router TL-WR1043ND problema?

    Salut,

    am si eu o mica problema si poate ma puteti ajuta.
    De curand am cumparat 2 router-e TL-WR1043ND V4 noi si cu ambele am aceeasi problema.
    Daca descarc cu uTorrent si in acelasi timp navighez pe net (mai precis la ceva streaming online) imi pica net-ul.
    Daca las doar utorrent-ul sa descarce nu am nici o problema. Sau daca doar ma uit la streaming online, nici o problema.
    Am incercat sa las download la utorrent si de pe alt laptop sa vizionez ceva online si nu am nicio problema.

    Precizez ca router-ul este legat la un Huawei HG8245H GPON de la RDS, pe laptop folosesc un adaptor wireless TL-WN823N.
    Dupa ce pica netul trebuie sa dau disconnect si apoi connect si isi revine.
    Daca dau windows network diagnistics, dupa ce se rezolva problema imi spune: The default gateway is not available - Fixed.


    ma puteti ajuta cu ceva sugestii?

  2. #2
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Luati legatura cu cei de la Rds sa va seteze ei din serverele lor reteaua , eu stiu care este cauza dar este mai bine sa va explice ei

  3. #3
    Data înscrierii
    24.02.2017
    Posturi
    2
    Buna seara,

    am incercat pe cablu si am incercat si cu placa wireless din laptop si merge perfect. Doar cand folosesc adaptorul wireless am problema asta si doar cand folosesc si utorentul si streaming-ul online. Nu stiu daca tine totusi RDS. Iar pe router-ul cel vechi TL-WR841N nu am avut niciodata aceasta problema cu adaptorul asta.
    Acum v-as fi recunoscator daca m-ati ajuta dumneavoastra, ca daca ii sun pe aia de la RDS stiu raspunsul, mai ales ca router-ul lor GPON este ok.

    Si inca un aspect. Dupa ce pica internetul pe laptop-ul meu, pe toate celelalte dispozitive din casa, 2 tel si alt laptop totul functioneaza.

    Va multumesc.
    Ultima modificare făcută de iovanelm; 24.02.2017 la 21:48.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro