Rezultate 1 la 9 din 9

Subiect: Rezistenta pentru pistol de lipit cu bara plastic Glue Gun/40w

  1. #1
    Data înscrierii
    04.11.2012
    Posturi
    5

    Rezistenta pentru pistol de lipit cu bara plastic Glue Gun/40w

    Bună stimati prieteni!Recent mi s-a ars rezistenta dintr-un pistol de lipit cu bare de plastic,Glue Gun.Am căutat peste tot online,la magazine,dar nu găsesc. Știe cineva,unde pot găsi, aceasta rezistenta,s-au cu ce o pot înlocui? E mica,cit o placheta de condensator ceramic,și era prinsa de suportul de aluminiu,în care se afla bareta de plastic.Vă Mulțumesc!

  2. #2
    Nu am gasit niciodata de cumparat.Doar adaptata alta,sau refscuta sau alt pistol la cat coasta unul.

  3. #3
    Data înscrierii
    04.11.2012
    Posturi
    5
    Mulțumesc mult,as adapta ceva ,dar nu știu de la ce?Știu ca nu e scumpa,deja am alta,dar nu l-as arunca, numai pt.mărunțenia aceea de rezistență. ..O sa mă mai interesez pe undeva.

  4. #4
    Poate cu ceva de letcon.

  5. #5
    Data înscrierii
    04.11.2012
    Posturi
    5
    Mulțumesc de idee,o sa încerc sa văd câteva letconuri ce au în ele,dar tare cred,ca au rezistente înfășurate.

  6. #6
    Poti lua nichelina si o bobinezi cum vrei

  7. #7
    Data înscrierii
    04.11.2012
    Posturi
    5
    Am nichelina, de la țigări electronice,bobinam rezistenta în atomizor, dar pe ce s-o bobinez,de citi ohmi-kiloohm? Și în ce s-o pun,ca trebe izolat de suportul de topit bareta de plastic?

  8. #8
    Pe suportul vechi nu merge?

  9. #9
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    S a gasesti folie de MICA este buna pentru bobinat ,tot cu folie de mica trebuie izolat..

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro