Rezultate 1 la 5 din 5

Subiect: Schema . Tv Hitachi model CEP 287 .

  1. #1
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587

    Schema . Tv Hitachi model CEP 287 .

    Are cineva schema aceste-i antichitati ?Fotogr.1368.jpgFotogr.1369.jpg
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 13.05.2017 la 20:39.

  2. #2
    Am multe schema de hitachi dar CEP287 nu este printre ele. din pacate.

  3. #3
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Vreau sa ma consult cu Dv-stra Domnule Dan , ca intre prieteni sper . Acest Tv nu este dotat cu mufa euroscart , doar cu mufa selectorului de canale . - Ce sanse am sa-i scot mufa euroscart ? Asta insemnind ; Un semnal de sunet mono si semnal de video sincronizat . Clientul vrea sa-l foloseasca pe un receiver Digi . Am m-ai facut scoateri de mufe euroscart cu citeva fiere : sunet , video si masa , dar nu la un asemenea Tv color , de fabricatie foarte veche, e ceva in genul (telecolor , cromatic, poate chiar m-ai vechi) - Nu am nici o schema apropiata ,la modul general . - Am inteles ca --nu-- s-ar putea , deoarece sasiul nu este decuplat de la masa . - Vreau parerea Dv-stra .

  4. #4
    Pentru audio e simplu trebuie cautat preul de sunet si acolo introdus semnal.pe partea de video trebuie identificata zona de semnal ce CIuri se ocupa de asta.Eu nu cred ca este imposibil doar cautat aceste zone dupa componente.
    Legat de separarea de masa depinde cu ce sursa este facut.

  5. #5
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Toate bune si frumoase pina aici , insa treaba e asa. Tv-ul are urmatoarele componente active principale ; Atit Sursa cit si liniile sunt echipate fiecare cu cite un NPN 2SC1942 de 1500v. -Sursa si linii cu care nu am treaba . - In calea comuna TA 7193 AP . Procesor HA 11215 A . .... HA 1124 A .... HA 11235 . - Integrate pe care googl-ul nu le da si nu am de unde sa le scot dataschet-urile, pentru semnalul video pt. mufa euroscart .Fotogr.1372.jpgFotogr.1371.jpg
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 03.10.2017 la 21:50.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro