Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Rezultate 21 la 28 din 28

Subiect: Lg tv smart 32" fara imagine

  1. #21
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Imagine normala are ? Nu ai specificat in clar asta .NTP-7100.jpg Uite aici schema cu NTP 7100 - Canal Fulldigital Amplifier. Cred ca trebuiesc verificati in primul rind toti condensatorii electrolitici in special , dar si ce-i SMD, din jurul Finalului sunet . Pentru aceasta este nevoie de ESR-metru. - Trebuiesc verificate si piesele active din jurul Integratului final sunet ; diode , tranzistor, etc. ---- Poti scoate schema aceasta de functionare pe calculator , s-o maresti sa lucrezi dupa ia . E singura pe care am gasit-o . -- De asemenea trebuie verificat daca semnalul de Radiofrecventa intra (curat) s-au bruiat in acest integrat amplificator final sunet . Pentru aceasta trebuiesc scule si aparate , dar si multa multa atentie ,pentru a evita Scurturile Fatale pentru Tv . - Daca semnalul intra bruiat in NTP7100 , iese din discutie acest integrat . -- Daca semnalul intra (curat), si este redat in difuzoare cu (brum), atunci NTP-ul 7100 e defect . Am spus aceste-a , deoarece NU s-a specificat daca NTP-ul 7100 , a fost schimbat s-au NU ?
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 29.10.2017 la 20:23.

  2. #22
    Data înscrierii
    26.04.2013
    Posturi
    46
    Imaginea este ok, am schimbat deja amplificatorul ca nu era greu , si tot la fel face, ceea ce inseamna ca semnalul bruiat intra in amplificator din alta parte, posibil de unde ziceai tu. Mai ales ca mai am o placa identica, pot incepe sa masor piese din jurul amplifului sa vad daca am vreo diferenta , am si osciloscop si esr. Totusi nu mi se conecteaza pe hdmi la laptop, de aceea am schimbat in prima faza acel integrat, si totusi schimbat acela si tot nu mi se conecteaza . Dar sa luam fiecare problema in parte intai.
    Apropo, nu era mai simplul sa iau memoria cu softul de pe placa asta originala si sa o pun pe placa care am cumparato si terminam toata problema?

  3. #23
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Era o varianta , cu memeoria .
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 29.10.2017 la 17:41.

  4. #24
    Încearcă nu ai nimic de pierdut

  5. #25
    Data înscrierii
    26.04.2013
    Posturi
    46
    Sincer nu stiu care e memoria pe placa. Si inca o chestie pe casti nu se mai aude acel semnal, doar cand scot castile incepe sa se auda.

  6. #26
    E logic,când bagi căștile se întrerup difurile

  7. #27
    Data înscrierii
    26.04.2013
    Posturi
    46
    Asa dupa un timp sunetul nu mai este atat de tare, ci se diminueaza mult in intensitate. Finalul e bine lipit. Mai ales ca facea si cu vechiul final la fel. Acuma problema e ca nu imi vede nici un stick, nici nu se cupleaza la vreun laptop , cred ca mai bine era sa pun pur si simplu memoria cu soft de pe placa asta defecta pe cea noua si gata. Dar nu stiu care e.

  8. #28
    Data înscrierii
    26.04.2013
    Posturi
    46
    Cum fac cealalta placa mainboard sa functioneze si nu asta originala

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro