Rezultate 1 la 4 din 4

Subiect: Videorecorder Sony SLV 825vc Help !!!

  1. #1
    Data înscrierii
    28.02.2018
    Posturi
    2

    Exclamation Videorecorder Sony SLV 825vc Help !!!

    Buna Seara Tuturor !
    Daca cineva este priceput/familiarizat cu acest model de video Sony slv 825-vc
    Supun atentiei DVS. 2 probleme in care va solicit sfat/ajutor
    1. din pacate mi sa rupt ribonn-ul (legatura dintre partea mecanica si placa video-ului_) am atasat poze ,Poate cineva sa-mi repare/inlocuiasca acest ribonn?!?
    2.la un alt video tot sony slv825 nu reusesc sa inregistrez sunetul de pe un TV smart Samsung ue55es8000 ,am scos semnal audio/video prin euroscart din Tv in video line 2 dar sunetul nu se aude sau se aude rar ,iar alte casete inregistrate cu alt video nu au sunet ,daca bag semnal audio din tel spre ex. se aude /.inregistreaza dar daca bag din tv parca semnalul audio e mai tare si in Play aud tot ce este in continuare la tv , nu ceea ce am inregistrat .....cam stuff ?!?
    Pot fii sunat la 0758.556.953

    Ms. Anticipat !
    Imagini atașate Imagini atașate

  2. #2
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Pnct. Nr 1 . -- Leg. dintre partea mecanica si placa video , se poate repara s-au schimba . Merge-ti cu el la un Service R-Tv . --La pnct. Nr2 , cred ca trebuie curatate atit capestanul cu capetele video , cit si capul de sunet, poate chear reglate capetele , (aceasta operatiune este destul de finuta si dificila ,pot fii distruse capetele video) , trebuie facuta de cineva care a mai facut asa ceva , NU se curata cu orice si oricum , merge-ti de asemenea cu el la un service , deoarece o interventie **neautorizata** in aparat poate creea defectiuni si poate determina scoaterea lu-i din uz .
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 01.03.2018 la 17:42.

  3. #3
    Data înscrierii
    28.02.2018
    Posturi
    2
    Ms de raspuns,speram la o adresa sau cineva /ceva concret .Poate alte raspunsuri/sugestii...
    P.S. am mai apelat la sony service in alta problema,dar fara succes...
    Ultima modificare făcută de brhams; 04.03.2018 la 07:03.

  4. #4
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    -- Aparatele , (intelegind ca ave-ti doua) , pot fii reparate de catre un meseras la fel de bun , (poate chiar mai bun) , si la alt atelier , s-au laborator R-Tv , nu numai la Repezentanta de care spune-ti . -- Nu se poate ca in Bucuresti-ul ala , asa de mare sa nu gasiti adevara-ti Electronisti . -- Ca sugestie , incerca-ti pe Maica Domnului , de regula acolo , la magazinele de electronice , ce-i care vind , sunt si meseriasi care au laboratoare , ateliere si service . Poate ajunge-ti la o rezolvare cu ei .
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 11.03.2018 la 11:43.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro