Rezultate 1 la 7 din 7

Subiect: Retur Tableta iHunt Tablet PC 10 PRO

  1. #1
    Data înscrierii
    17.09.2011
    Posturi
    769

    Retur Tableta iHunt Tablet PC 10 PRO

    Tatal uni coleg are probleme mari cu firma de comercializare online iHUNT( https://www.ihunt.ro/oferta/ )care este importator china sub brand ihunt
    A cumparat o tableta de la acestea in valoare de 750 lei ,dupa ce a primit-o a instalat toate aplicatiil a constatat ,bateria care in descriere este de 7680mAh in realitate are 6000mAh ,aceata tableta tine doar 4-5 ore trebuie sa o incarci 3 ore .drept urmare a incercat sa faca retur ,sa primeasca banii in cont in sfarsit dupa multe incercari a reusit sa ia legatura cu cei care sunt la service ,iar la motivul returului a specificat probleme baterie ,cel de la capatul firului in inceput cu reprosuri de ce vrea sa o schimbe si alte vrajeli precum ca bateriile au toleranta de 10la suta ,dupa 4 zile de la achzitionare a returnat-o dupa cateva zile a fost sunat si informat precum nu ii poate da banii deoarece sticla de pe ecran era fisurata (asa au spus ei ) in realitate era vorba de touchscreen ,mentionez inainte de a o retuna ia dat resetare fabrica ,prin acest fel la pacalit sa ii retuneze tableta ,dupa ce a fost returnata fara nici o dovada constataore a defectiunii pentru care ia fost refuzat remiterea banilor , sa constatat ca acea tableta era nefunctionala deorece touchscreen era spart .la sfatul nostru am aplelat si la ANPC iar acestea l-au sfatut sa faca o reclamatie la acestea dar inainte de a o trimite sa ramburseze tableta din nou catre acestea ,dupa rambursare a trimis reclamatia prin email ,la aprox 1 ora a fost sunat de cei de la aceasta firma .care iau reprosat folosind un limbaj sub urban ca ei nu ii vor da nimic deoarece a spart cu buna stiinta touchscreenul si nu ii mai intereseaza acest aspect,dar cand a auzit ca tableta este la ei .ia inchis telefonul .A sunat colegul la ANPC iar acestea a spus sa depuna la ei toate actele necesare , si la informat precum aceasta firma are foarte multe reclamatii fiind o firma de apartament la et2 in Ploiesti
    Comisaru sef de la la ANPC la sfatuit sa nu mai cumpere nici o data online deoarece se vor confrunta cu asemenea probleme
    Cel mai sigur daca aveti ceva neclaritati descarcati din Magazin play aceasta aplicatie
    https://play.google.com/store/apps/d...hl=en_US&gl=US
    Ultima modificare făcută de vali 52; 09.11.2022 la 12:09.

  2. #2
    Data înscrierii
    06.11.2012
    Posturi
    111
    Bateria are numai 6000 mAh, nicidecum 7680 cat spune producătorul. Orice film ai vrea sa vizionezi, se vede sacadat. Ecran luminos, decent. Partea audio execrabila! Sunet ascuțit, enervant, deranjant. Husa cu tastatura, este excelenta, dar tableta nu merita cumpărată. Tableta conectata la tastatura, anuleaza portul USB, transferul de fisiere se face numai cu tableta scoasa din mufa tastaturii. Probleme de soft, inchizi toate aplicatiile, consum de 50% in 3-4 ore. Procesorul consuma exagerat. Mod avion, randament crescut, dar nu e normal. Vedeti in poza adevarata valoare a bateriei. Ecran nu foarte luminos, asa cum se spune. Cursor la 70% ca sa vezi ceva, la 50% este intunecata. Nu se merita cumparata.
    Revin dupa o utilizare mai prelungita. Autonomia este de aproape 5 ore continuu, cu ocazia vizionarii olimpiadei. Dupa 4h si 55 min, s-a inchis din lipsa energie.... Cablul usb pentru incarcare,livrat in cutie, nu se potriveste la mufa tabletei, mufa cablului este cu 2mm mai lata !! .
    feedback negativ ,am luat si eu legatura cu ei telefonic,au un comportament foarte urat ,
    aceasta este tableta
    https://www.ihunt.ro/tablet-pc10

  3. #3
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Si eu am avut o experienta neplacuta cu acest magazin
    Evitati sa mai cumparati produse de pe site online

  4. #4
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Aceasta firma de apartament iHUNT sa se ia de mina cu ADELAIDA Craiova . Astia din Craiova sunt puturosi si delasatori cu livrarea . Trebuie sa astepti comanda dupa o luna sa-ti primesti piesa (piesele) . Spe deosebire de firme din afara tarii de exemplu la mine din Praha, Cehia care mi-au trimis prin comanda online un set de 10 disculete diamantate de taiat pt. o minifreza in (5) zile de la data comenzii online . Cu disciplina comertului si comercializarea de Stifturi , Clone si tot felul de falsuri in Colonia Romania e durere mare , durere . ( Astia nu se mai fac bine nici cu nasturi de pijama ) .20221115_182157.jpg
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 15.11.2022 la 18:37.

  5. #5
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Citat Postat în original de ion mechenici Vezi post
    Aceasta firma de apartament iHUNT sa se ia de mina cu ADELAIDA Craiova . Astia din Craiova sunt puturosi si delasatori cu livrarea . Trebuie sa astepti comanda dupa o luna sa-ti primesti piesa (piesele) . Spe deosebire de firme din afara tarii de exemplu la mine din Praha, Cehia care mi-au trimis prin comanda online un set de 10 disculete diamantate de taiat pt. o minifreza in (5) zile de la data comenzii online . Cu disciplina comertului si comercializarea de Stifturi , Clone si tot felul de falsuri in Colonia Romania e durere mare , durere . ( Astia nu se mai fac bine nici cu nasturi de pijama ) .20221115_182157.jpg
    Cu Adelaida am avut probleme mari pe firma ,in 2020 sa facut o comande de cateva mii lei, dupa aprox douazeci zile am primit coletul dar un sfert de comanda ,au motivat ,cand am facut comanda piesele nu erau pe stoc ,am refuzat primirea coletulu , nu am mai comandat nici o data de la ei

  6. #6
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Am discutat ieri cu un prieten ce are un Service telefonie mobila ,iar printre altele mi-a spus ca are 10 tablete de acest gen ( iHunt Tablet PC 10 PRO )toate au touch screen-ul spart (provin de la o scoala ) deoarece cand se inchide tstatura bate pe display ,nu meita inlocuita deoarece vine cu tot cu display
    O rezolvare simpla cu un adaptor USB C /USB, se ia un mouse wifi il cuplezi la adaptor si functioneaza perfect

  7. #7
    Data înscrierii
    02.09.2014
    Posturi
    289
    Eu am patit cu un telefon ,la emiterea comenzii am spcificat livrare cu verificare ,la primirea pachetului de fat cu curierul (de fapt el la deschis cutia ,)telefonul sa deschis dupa circa 20 sec iar pe display a aparut scris in chineaza .am refuzat sa il primesc ,dar am facut si o poza la el ,m-au sunat astea dar ce sa discut cu ei ,sunt niste tzepari cu sediul in incinta unui magazin

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro