Rezultate 1 la 10 din 12

Subiect: Amplificatoare pe tuburi realizarile mele

Vizualizare arbore

Postul anterior Postul anterior   Postul următor Postul următor
  1. #1
    Data înscrierii
    30.07.2018
    Posturi
    15

    Amplificatoare pe tuburi realizarile mele

    Subiectul amplificatoare si in particular cele pe tuburi m-a fascinat dintotdeauna ,si cand zic din dintotdeauna de peste 40 de ani , la varsta de 14 ani am construit primul amplificator functional cu tubul el84 pilotat de 6j1P ,ulterior un push-pull cu 2x EL84, practic o replica a unui head marshall dar sa revenim la zilele noastre cu ceva interesant .
    Recunosc faptul ca am mai cochetat si pe alte forumuri pe aceasta tema ,totusi m-am retras pentru simplul motiv ca erau prea agitate spiritele ,lumea o ia prea in serios , uita motivul pentru care s-au inscris pe un forum in general ,cu alte cuvinte dpmdv in loc sa socializeze si sa discute civilizat se ajungea la jigniri si alte manifestari asemanatoare ,orgolii si magarii de tot felul .
    Istoria evolutiei mele ( ca sa nu o mai lungesc ..) nu se opreste aici ,am crescut si mi-am cultivat pasiunea pt ampuri cu tuburi iar ..azi traiesc din asa ceva in o tara civilizata,ca sa intru direct in subiect am sa public zilele urmatoare ceva di realizarile mele si am sa incep cu un amp la care am folosit ca tuburi finale PL36 o lampa folosita si proiectata special pt TV alb negru de odinioara la blocul de linii /baleiaj orizontal dar care poate lucra foarte bine si in audio in anumite conditii.Ca atare postez schema pentru inceput si o vedere intrerna a modelului practic .
    Reamintesc faptul ca nu fac reclama si trimitere nicaieri ,nu ma intereseaza combinatii sau vanzari -cumparari de nimic ,multumesc .
    Orice comentariu la subiect e binevenit ,ce-i in afara sau consider ca atare nu dau curs !
    Vegas PL36 pentoda mod.jpg
    Ultima modificare făcută de Stejar; 21.10.2018 la 19:17.

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro