Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 12 din 12

Subiect: Amplificatoare pe tuburi realizarile mele

  1. #11
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Sunt ca orice om , un adept al progresului tehnic in special in aceasta ramura care o iubesc de mic copil ,-electronica- si -electrotehnica- , insa in decursul vietii am vazut si m-am convins ca in cazul inovatiilor si dispozitivelor (chiar de uz general) noi aparute , o cit de mica particica tot o contin din -elementele-, module , s-au chiar piesele -clasice- , sigure , verificate in decursul evolutie-i timpulu-i . --Asa cum bine mentionezi ace-l tub electronic cu filament cald permanent , de pe naveta spatiala Voyager (1) si (2) . --Lucru pe care nu il stiam . Asa cum spune si proverbul -Omul cit traieste-invata- . S-auzim de bine -Stejar- .
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 25.01.2019 la 20:45.

  2. #12
    Data înscrierii
    30.07.2018
    Posturi
    15
    Diferenta dintre un transistor si tub electronic e ca: si unu si altul au corp au spirit dar transistorul nu are suflet in schimb tubul are acel suflu vital se aude in boxa acel sssss glumesc si totusi .....
    Afinitatea pe care o am eu cu aceste dispozitive imi da impresia ca sunt vii , acea luminita a filamentului ,caldura si sunetul transmit imi da ( inca) emotii ...

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro