Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 14 din 14

Subiect: Monitor Samsung LC27F390FH cu backlight bleeding

  1. #11
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    ---Daca au schimbat Display-ul , de ce nu se lumineaza ---***UNIFORM***--- ???---Care firma de renume ??? ---***s.c. samsung -Duduletu ---s.r.l.*** , asamblat la Iasi s-au Bacau ????---Hai sa fim seriosi , in Romania NU intra 3 firme cu produse ---***Origineisen***--- .---Ca daca te uiti in aparate , toate sunt ---***Chinezarii***--- .---Astia nu or sa-ti repare aparatul , pt, ca asa ceva ***intrece politica lor*** de traficanti de marfuri .---I-ar cu protectia consumatorului .................................................. ...................................E o Iluzie .-----Vorba zicale-i din batrini , ---***Se striga , dar nu se vinde***---.---Toate produsele ce au invadat piata Romaneasca , NU au Stampila ---C.T.C.--(Control Tehnic de Calitate), nu sunt garantate . --Nici scheme nu au .---I-ar asta da raspuns la tot .
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 16.11.2018 la 17:47.

  2. #12
    Data înscrierii
    12.11.2018
    Posturi
    6
    Habar n-am, singura explicație plauzibilă ar fi că problema nu e din display, ci de altundeva...

  3. #13
    Nu-i displayul de vina ci backlightul displayului.

  4. #14
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    --- Daca e backlightul defect, atunci trebuia-u sa-l schimbe,s-au display-ul cu totul . --- Insa nu l-au schimbat deoarece pretul de cost al display-ului este intre 50 pina la 70% din pretul aparatului si nu le convine .--Asa cum am spus . i-ar sa umble la backlight , nu pre-a cred ca e la mintea orcaru-i ***surubangiu*** angajat din aceste firme .
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 18.11.2018 la 21:28.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro