Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: Cititor carduri, tag-uri de acces

  1. #1
    Data înscrierii
    17.11.2019
    Posturi
    1

    Cititor carduri, tag-uri de acces

    Buna! Apelez la ajutorul vostru! Dupa inlocuirea panoului de apel al unui interfon f. vechi care nu avea cititor de cartele incorporat am gasit totusi un cititor adaptat denumit Digi Card (dupa putina arheologie in perete pentru ca era acoperit cu tencuiala). Va prezint in poza cum arata minunea care este functionala. Care este insa problema? Cititorul are in memorie codurile de carduri introduse de firma care a montat initial si care de mult timp s-a desfiintat. Pentru a sterge sau a memora carduri noi nu detin instructiunile (spun asta dupa ce am cautat orice mic indiciu pe internet). Ce pot spune este faptul ca singurul mod de a "interactiona" cu aparatul este un mic bloc cu 4 microswitch-uri, bloc care poate avea 16 stari posibile. Am zis ca nu o fi foc o sa trec prin cele 16 stari conectand pe ON si(sau) pe OFF pentru a gasi starea corespunzatoare memorarii cartelelor (cunoscand deja starea corespunzatoare citirii+deschiderii yalei electromagnetice). Am facut meticulos lucrul asta dar nu am reusit. Asta m-a facut sa apelez la ajutorul vostru, poate cineva a lucrat s-au are ceva informatii despre utilizare.
    Microswitch.jpg

  2. #2
    Data înscrierii
    02.09.2014
    Posturi
    289
    La noi au venit astea de la Electra Iasi ,si l-au inlocuit cu alt model ,am observat ca l-au imperecheat cu program de pe laptop ,apeleaza la astea care monteaza interfoane la blocuri
    aici pe acest forum nu am vazut asemenea probleme

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro