Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12
Rezultate 11 la 12 din 12

Subiect: Panouri solare

  1. #11
    Data înscrierii
    19.03.2015
    Posturi
    90
    Contrar numelui(nik ) ai realizat ceva practic.... felicitari .dar mai ai treaba ...

  2. #12
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Citat Postat în original de cristib Vezi post
    pentru mester strica .... Interesant , am lucrat in UK. Birham la panouri solare campuri de 25Mw, am facut conectica si cablari date. e ok, chiar am facut un mic proiect deocamdata pe hartie pentru o locuinta tip ``casa verde``dar lucrurile devin mai complicate cand umbli dupa autorizatii ! ca la noi in Romania
    Panourile ce furnizeaza energie electrica se numesc; PANOURI FOTOVOLTAICE.-Acestea functioneaza pe principiul FOTOSINTEZEI si folosesc materiale semiconductoare ce se gasesc in tranzistoare, formind jonctiunile acestora, precum; -SILICIUL MONOCRISTALIN folosit la panouri in conditii de productie in proportie de 14...17%. -SILICIUL POLICRISTALIN fol. la panouri in productie in proportie de 13..15%. -SILICIUL AMORF fol. la panouri in productie in proportie de 5...7%. Sunt cele 2 imagini cu un anumit tip de panouri,le pot numii "puternice" deorece acestea au urmatoarele caracteristici: 1 Buc= Lungime=2m. Latine=1,40. -Functionare In GOL:- 1000W; 45,16V; si 8,91 A.Functionare In SARCINA:-1000W; 35,74V si 18A. Acest ansamblu de instalatii fotovoltaice,dupa cum se vede din imaginea Nr.1 (placa de borne) a invertorului,scoaterea din functie si punerea in functie a acestora,poate fii comandata de pe INTERNET,panourile avind in tablourile de distributie,elemente de separatie ;<conjunctoare/dizjunctoare>pt. aceasta. //-Inpropriu spus (panouri solare) acestea se refera la Panourile TERMODINAMICE cu agenti termici lichizi. Cele prezentate aici,denumirea lor TEHNOLOGICA este de "PANOURI FOTOVOLTAICE".-Sa auzim de bine.Fotogr.0813.jpgFotogr.0819.jpgFotogr.0821.jpgFotogr.0825.jpg
    Imagini atașate Imagini atașate
    Ultima modificare făcută de ion mechenici; 23.06.2015 la 18:26.

Pagina 2 din 2 PrimulPrimul 12

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro