Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 26

Subiect: Reparatii Radio cas/cd auto

  1. #11
    Fii mai explicit.Ce aparat ?cum ai facut legaturile/?altfel ce sa spunem?

  2. #12
    Data înscrierii
    07.06.2012
    Posturi
    15
    deci este un radio cass blaupunkt, nu stiu ce sa intamplat ca pana ieri mergea, deci am firele la alimentare "+ si -" la masina si si "+ si -" la casetofon cand le leg intre ele + cu + si - cu - face scantei,ca si cum as lega bornele baterii intre ele... multumesc pentru intelegere

  3. #13
    Bun dar aparatul merge/Poate l-ai legat invers si are scurt in el.cat consuma?Ai aparat sa masori consumul?

  4. #14
    Data înscrierii
    07.06.2012
    Posturi
    15
    Acun nu mai merge, face asa cum vam explicat, dar lam desfacut mam uitat pe placa si e totu in regula, nu se vede nimic ars in el......nu am cu ce sa masor consumul.....

    __________________________________________________ __________________________________________________ _________

    Da cred ca intro zi lam legat invers, si probabil sa intamplat ceva cu el, dar cum vam spus ca nu se vede nimic ars pe placa...........multumesc de ajutor


    EDIT Rog nu mai posta simultan ..foloseste functia ..Editeaza post

  5. #15
    Pai sa nu iti inchipui ca se vede ars de foc.Aparat de masura ai?ohmetru?sa masori rezistenta intre plus si minus

  6. #16
    Data înscrierii
    07.06.2012
    Posturi
    15
    pare rau, dar nu am ohmetru......mrs mult pt ajutor

  7. #17
    Data înscrierii
    07.06.2012
    Posturi
    15
    dle dan, apropo mie mi sa ars un condensator la el si mam uitat bn condensatoru acela face legatura intre + si - dar lam schimbat si tot nu merge

  8. #18
    Data înscrierii
    07.06.2012
    Posturi
    15
    deci este un radio cass blaupunkt, nu stiu ce sa intamplat ca pana ieri mergea, deci am firele la alimentare "+ si -" la masina si si "+ si -" la casetofon cand le leg intre ele + cu + si - cu - face scantei,ca si cum as lega bornele baterii intre ele... multumesc pentru intelegere, si apropo mie mi sa ars un condensator si mam uitat mai bine acel condensator face legatura intre + si -

  9. #19
    Data înscrierii
    07.06.2012
    Posturi
    15
    buna ziua am un cass auto lg cu buton volum rotativ, chestia este ca numi perge butonul sa dau volumu mai tare sau mai incet, am schimbat si butonul si tot nu merge, si mamuitat si pe placa nu se vede nimic intrerupt. multumesc anticipat

  10. #20
    daca ai putea pune niste poze sa vad despre ce este vorba exact.

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro