Rezultate 1 la 8 din 8

Subiect: Amplificator NIKKO NA-390II

  1. #1
    Data înscrierii
    05.12.2011
    Posturi
    13

    Amplificator NIKKO NA-390II

    Am o statie NIKKO NA-390II 2x50w si as vrea sa ii maresc putin puterea.imi place foarte mult statia dar lasa de dorit claritatea sunetului daca dau volumul mai tare de jumate nu conteaza ce boxe as lega la ea tot aceiasi problema apare.chiar daca nu ii maresc puterea m-ati putea ajuta cu problema claritati sunetului?

    Multumesc anticipat

  2. #2
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Am cautato pe net si nu am gasito ..da-mi un link unde ii pot vedea caracteristicile...De la ce ii introduci semnal in statie ...?

  3. #3
    Data înscrierii
    05.12.2011
    Posturi
    13
    2x60W muzicali la 4ohm
    Banda de latime de alimentare la 5 la 40.000 Hz
    Frecventa de raspuns la 20 la 20.000 Hz
    Intermodulaţie denaturare 0.056%
    65 dB pentru semnal phono zgomot
    Tuner, Tape, Aux 75 dB
    Sensibilitate de intrare
    Phono MM 2.3 mV/47 kOhm
    Tuner 150 mV/47 kOhm
    Tape, Aux mV/47 150 kOhm

    Tensiune alimentare 220 ​​V
    Consum de energie 140 W
    doar asta am putut traduce din germana

    statia este legata la calculator

  4. #4
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Daca distorsioneaza la volum peste 50%inseamna ca ai semnal prea puternic la intrare in Amplif sau neadaptare impedanta ..Vezi cata amplitudine semnal iesire calc si ce impedanta ai ...

  5. #5
    Data înscrierii
    05.12.2011
    Posturi
    13
    mda se pare ca boxele care sunt legate la statie is pe 2 ohm se pare ca am legat gresit difuzoarele.si totusi as putea mari puterea statiei?si cam cat m-ar costa?

  6. #6
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Citat Postat în original de Ciprian Vezi post
    mda se pare ca boxele care sunt legate la statie is pe 2 ohm se pare ca am legat gresit difuzoarele.si totusi as putea mari puterea statiei?si cam cat m-ar costa?
    Ca sa maresti puterea trebuie marita si tens alimentare si altele... trebuie reproiectat et final (maresti puterea in detrimentul calitatii si atunci nu ai facut nimic )
    Ai spus ...
    mda se pare ca boxele care sunt legate la statie is pe 2 ohm
    Nu te juca cu impedanta iesire .o impedanta mai mica decat ...
    2x60W muzicali la 4ohm
    duce la arderea finalilor deoarece se mareste consumul pe finali .o impedanta mai mare nu se intampla nimic se micsoreaza putin putrea teoretic dar se micsoreaza si consumul

  7. #7
    Data înscrierii
    05.12.2011
    Posturi
    13
    ok .multumesc pentru sfaturi.app nu sti cat as putea lua pe doua filtre de sunet pe 3 cai? le am din doua boxe electronica industriala nova

  8. #8
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Citat Postat în original de Ciprian Vezi post
    ok .multumesc pentru sfaturi.app nu sti cat as putea lua pe doua filtre de sunet pe 3 cai? le am din doua boxe electronica industriala nova

    Sincer nu stiu dar posteaza aici .http://www.forumulelectronistilor.ro...php?32-Vanzari..

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro