Rezultate 1 la 6 din 6

Subiect: Partitie Hard

  1. #1
    Data înscrierii
    24.11.2011
    Posturi
    6

    Partitie Hard

    Am si eu o problema (cu un Hard ) pe care nu imi pot explica...am o partitie de 110gb pe d unde am filme muzica etc...am free memory 40 gb si used memory tot 40gb ...unde e diferenta de 30 de gb ?
    nu as vrea sa reformatez hardu am multe poze si as cam avea nevoie de aia 30 gb....mersi mult

  2. #2
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Citat Postat în original de silviu_sorin87 Vezi post
    Am si eu o problema (cu un Hard ) pe care nu imi pot explica...am o partitie de 110gb pe d unde am filme muzica etc...am free memory 40 gb si used memory tot 40gb ...unde e diferenta de 30 de gb ?
    nu as vrea sa reformatez hardu am multe poze si as cam avea nevoie de aia 30 gb....mersi mult
    Hdd nu a fost formatat corect nu iti ramane decat sa il reformatezi....este un Hdd extern ....?????

  3. #3
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    677
    Citat Postat în original de silviu_sorin87 Vezi post
    Am si eu o problema (cu un Hard ) pe care nu imi pot explica...am o partitie de 110gb pe d unde am filme muzica etc...am free memory 40 gb si used memory tot 40gb ...unde e diferenta de 30 de gb ?
    nu as vrea sa reformatez hardu am multe poze si as cam avea nevoie de aia 30 gb....mersi mult
    hardul total cat are (GB) ....iar daca vrei sa scoti la lumina restul de GB o poti face numai atunci cand bagi windowsu din nou mai inainte salveaza ce ai de salvat pe DVDuri sau pe un stick mai mare ....orcum o sati ramana ceva GB sa a-si faca pe fiecare partitie buffer .

  4. #4
    Data înscrierii
    15.02.2012
    Posturi
    155
    recomand un checkdisk intai si pe urma vezi si o scanare ntr-un alt sistem al HDD-ului

  5. #5
    pop_ady44 Guest
    se poate face un artificiu dar este destul de riscant
    cu un cd/dvd windows se booteaza pana la pasul la care te intreaba pe ce partitie sa-l scri si daca afli acolo partitie ne facuta o faci si anulezi instalarea
    pe urma o sa trebuiasca sa dai restaurare sistem sau start windows normal
    bafta

  6. #6
    Data înscrierii
    15.02.2012
    Posturi
    155
    rearanjarea clusterilor ptr NTFS ,respectiv mutarea datelor va dura o vesnicie , deci neaparat salvezi toate datele ce le ai pe alt HDD sau spatiu de stocare , si pe urma reformatezi sau reeditezi partitiile cu un PQ magic (e doar un exemplu de program)

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro