Rezultate 1 la 3 din 3

Subiect: Hsdpa usb modem huawei

  1. #1
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766

    Hsdpa usb modem huawei

    Am adus din Italia un HSDPA USB MODEM HUAWEI, model E220 pe reteaua WIND -Italia ,functioneaza perfect, aparatul este folosit pentru acces wireless la Internet, de acces folosind 3.5G , 3G , sau 2G reţele de telefonie mobilă. Aceasta susţine UMTS (inclusiv HSDPA ), EDGE , GPRS şi GSM .
    Stie cineva daca aici in tara functioneaza si pe ce Retea (sau daca este codat sa functioneze doar pe WIND ) ....eu am in cercat un Sim dar nu da rezultate ,iar adevarul ca nu prea am avut timp ..
    Multumesc ...



  2. #2
    Data înscrierii
    31.01.2012
    Posturi
    2
    Modemul este blocat in reteaua Wind,motivul pentru care nu-ti recunoaste cartelele de date ale operatorilor nostri,Vodafone,Orange,Cosmote,RDS.
    Necesita o deblocare a restrictiei de retea.
    Vei observa ca functioneaza numai in 3G HSDPA in banda de 2100 Mhz.Nu-l poti folosi in reteaua Vodafone sau Orange,ma refer la zonele acoperite 3G dar in 900 Mhz - modemul nu are etaj radio in 3G/900 mhz ci numai in 2100 Mhz HSDPA 3,6 Mb/sec download.Nu este problema,unde nu prinde 3G,functioneaza in GPRS insa viteza de navigare este de numai 56 Kb/sec,identica fostului dial-up din perioada 1999 - 2005.
    Este un modem foarte bun cu o antena interna superioara DPDV al castigului,fata de modelele actuale stick dar are dezavantajul ca nu receptioneaza 3G/900 Mhz.Ai fi putut avea acoperire de date si in mediul rural daca ar fi fost dual-band in 3G.
    Pentru deblocare,vezi ca sunt solutii pe un site concurent din pacate! Sa nu se supere moderatorii,eu acolo am gasit si decodat Huawei E220. Este vorba de softpedia ca site unde am gasit informatia,inca odata scuze pentru referirea la un site concurent!
    Bafta la decodat!

  3. #3
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Multumesc pentru raspuns dar nu merita ,intre timp m-am documentat si eu ..cand ma reintorc in Italia o sa il duc inapoi la servici . (l-am luat din greseala ,acolo sim-ul este activ )

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro