Rezultate 1 la 7 din 7

Subiect: Masina de spalat

  1. #1
    constanta2 Guest

    Masina de spalat

    Sunt femeie, si binenteles cea mai buna masinarie care a fost inventata pentru a venii in ajutorul nostru, al femeilor ,este MASINA DE SPALAT. Fara ea, sunt moarta, la propriu. Recunosc, nu mai stiu sa spal de mana.
    Deci.
    Usa de la masina mea de spalat nu mai se inchide.
    Am fortat-o eu, am bagat rufe prea multe.
    Vreau un sfat.
    S-o repar ?
    S-au sa cumpar alta NOUA, MASINA, NU USA.
    Astept opina dvs.
    Va multumesc

  2. #2
    Data înscrierii
    25.06.2011
    Posturi
    2
    Buna Constanta2, banuiesc ca acesta e doar nick-ul din zona unde locuiesti. Interesanta problema ta.
    Mda, eu sunt barbat, azi venind din schimb de noapte ce crezi ca puteam face? Am adormit , noormal. DAR, ma trezit zgomotul facut de masina de spalat rufe.

    Electrolux INTUITION EWT 10120W (5.5Kg soft opening).

    Ceva a inceput sa faca galagie, ca si cum ar fi un ciorap sau siret in afara cuvei, in zona axului de rotire.

    Cererea mea de sfat: Sa o desfac eu, sa verific sau sa merg cu ea la o firma de specialitate?
    Mentionez, ca de meserie sunt mecanic, nu imi desface sa le repare nimeni, aproape orice aparat casnic, dar in masini de spalat inca nu "m-am bagat".

    Pentru tine, cred ca ne-ar ajuta sa ne spui un model de masina, varsta ei, si pretul care ti-l poti permite intre reparatie sau achizitionarea altei masini de spalat.

    SUCCES!!!

    P.S. Astept raspunsul tau si revin. BAFTA!

  3. #3
    Data înscrierii
    25.06.2011
    Posturi
    1
    constanta 2, imi pare rau ca nu te pot ajuta.am avut si eu probleme cu masina de spalat , dar nu similara cu a ta.masina mea nu mai evacua apa, se oprea la jumatatea programului.i-am curatat filtrul de golire dar degeaba.am descoperit apoi ca in elicea din spatele filtrului (foarte greu am patruns acolo) ramasese intepenita o capsa de la snurul unui trening care nu mai dadea voie elicei respective sa se invarteasca.
    sper sa iti rezolvi si tu problema.

  4. #4
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    1
    Buna ...avand in vedere ca nu te vrem moarta si nu ne ai spus daca masina ta de spalat e e noua sau nu eu iti propun sa ti iei alata noua
    -in caza ca e noua si daca mai e in garantie poti incerca si varianta de a apela la cei de unde ai cumparat o cu siguranta terbuie sa aibe o reprezentanta service in zona in care locuiesti tu.

    Sper sa rezolvi mica problema urgent .Succes !

  5. #5
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    1
    Sar putea ca masina ta de spalat sa aibe un sistem de a deschide usa (ca un computer) si tu daca ai tras sau ai fortat de ea , sa se strice acel sistem.Verifica chederul de la usa sa nu aibe vreo defectiune sa nu fie fisurat sau ceva de genul.Dar cel mai bine cheama un reparator
    Ultima modificare făcută de blackeyes; 30.06.2011 la 15:13.

  6. #6
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    daca ai citeva cunostinte in domeniul mecanicii o poti repara singur ai grija cind o desfaci tine cont la piesele care le desmontezi si urmareste de unde vine zgomotul probabil ceva sa slabit si creiaza o bataie in interior posibil bucsa uzata sao rulment .ventilator racire motor slabit scame prinse pe turbina etc vezi cind o desfaci suces.

  7. #7
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    din ce am inteles din descriere masina nu are un defect grav care sa necesete schimbarea ei cu una noua trebuie sa mergeti la un centru specializat si se rezolva problema .....

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro