Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 28

Subiect: Noua Versiune Software Digi

  1. #11
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Tu nu mai ai nevoie de un decodor ca al tau ai nevoie de un HSS-1160 nu au inca varianta noua de soft au cea veche ,deci date bine pe langa ei sa il schimbe cu unul HSS-1160 sau altele cu vechea varianta de soft daca au,, te invat eu cum sa il def pe al tau

  2. #12
    Data înscrierii
    23.03.2012
    Posturi
    6
    astia de aici pana acuma doar deastea ca almeu au avut.. doar cand vin in romania sa-l schimb.. ca aici zice ca mi-l repara si pana mi-l face.. e aiurea fara romani mai ales acuma cu meciurile dar cand vin in tara te contactez sa imi spui cum fac

  3. #13
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Ok folosestel asa pana vii intara .dupa aia te invat eu cum sa scapi de el

  4. #14
    Data înscrierii
    24.03.2012
    Posturi
    5
    Buna seara.Multumesc frumos de raspuns,din pacate am versiune hardware HW 1.00 si versiune software SW 2.16.Am o alta rugaminte:Cu ceva ani in urma ne-au anuntat sa aducem cartelele in tara pentru ca se pare ca au fost clonate!!! Mi-au schimbat cartela dar am ramas cu decodorul vechi (model Hyundai HSS-1160) care a functionat foarte bine nu am avut nici o problema .Am introdus cartela actuala in acesta din urma dar nu vede cartela (mesaj :CARTELA INTRODUSA GRESIT )
    Rugamintea mea este :exista posibilitatea sa imperechez cartela cu decodorul vechi.Va salut cu respect!

  5. #15
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Daca receptorul Hyundai HSS-1160 este al tau si nu ai datorii fata de ei aceasta operatiune o poate face doar cei de la DIGI (acest lucru implica sa vii cu receptorul in tara ) se imperecheaza doar cu un singur receptor ,,,receptorul cu care functioneaza actual cartela va trece pe tusa ,,,,,dupa mine merita transferul

  6. #16
    Data înscrierii
    24.03.2012
    Posturi
    5
    Salut.Multumesc ,dar asta inseamna ca trebuie sa vin in tara (ma gandeam ca se poate si altfel cu toata tehnologia pe care o avem astazi ).
    Apropo de scoaterea decodorului din tara eu l-am platit deci este al meu ei i-mi dau doar cartela cu versiunea de software despre care a-ti spus ca nu functioneaza (deci acum eu platesc un DESERVICIU ).
    Am o ultima rugaminte la dvs. si sper sa nu va mai deranjez:Anul trecut cand mi-au vandut acest decodor HSS 5160(sper ca sunt in garanzie )
    spuneau ca dispun de un decodor dublu (HSS 7160 vizualizezi in acelasi timp 2 canale diferite pe 2 televizoare ) am vrut sa-l cumpar dar nu il aveau in stoc.Rugamintea mea e sa i-mi spuneti daca se merita sau i-mi complic viata .Eu as vrea sa-l cumpar din Italia (pentru a avea asistenta ) urmand sa vin in tara cu el pentru imperechere cu cartela .Sanatate multa si mersi pentru profesionaliatea de care dati dovada !!

  7. #17
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Sa o luam, sistematic eu am lucrat in sistem si cunosc .Indiferent ca receptorul este cumparat sau inchiriat nu ai voie sa il scoti din tara asa scrie in contract (au facut acest lucru deoarece Italienii de la SKY platesc abonament intre 37-70 euro si au reclamat acest lucru,am impresia ca si alte tari au cam strambat din nas deoarece noi platim o suma derizorie )doar cei din tara iti pot imperechea cartela iar acest lucru este mai complicat decat crezi ,,,in legatura cu HSS 7160 nu te sfatuiesc deoarece nu prea sunt fiabile si cand se defecteaza (ex,,cand pica alimentarea ) se defecteaza 2 receptoare nu unul singur Eu nu prea cred ca ai asistenta in Italia .iti spun acest lucru deoarece DIGI nu are Reprezentanta (legala ) in strainatate

  8. #18
    Data înscrierii
    24.03.2012
    Posturi
    5
    Multumesc e totul clar .

  9. #19
    Data înscrierii
    26.09.2012
    Posturi
    29
    Am un receptor HUMAX si as vrea sa stiu daca pot revenii la versiunea anterioara.(Nu mai am cartela de DIGI si vad putine canale)

    Versiun hardware NEO REV 1.0
    Versiune software BRFSNA 1.00.21
    Versiune incarcator F.2.22
    Data de actualizare a softwarelui 19 May 2012

  10. #20
    Data înscrierii
    17.09.2011
    Posturi
    769
    Citat Postat în original de valentin.v
    Am un receptor HUMAX si as vrea sa stiu daca pot revenii la versiunea anterioara
    raspunsul este categoric nu ....ce canale prinzi(probabil fta ) si pe ce platforma ....??

Pagina 2 din 3 PrimulPrimul 123 UltimulUltimul

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro