Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 38

Subiect: Antivirusi

  1. #21
    Data înscrierii
    15.02.2012
    Posturi
    155
    si daca cumperi si AVG cu licenta tot trash e? imi spui si mie te rog cum ai ajuns la concluzia asta? care este partea slaba a avg-ului? fii cat mai la subiect te rog. sa fie probleme in resurse? sau?

  2. #22
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    677
    de exemplu daca instalez un antivirus ( AVG ) sau ( F-SECURE) si dintrun motiv anume ( virusare , plictiseala , degradat moral ) il dezinstalez si incerca sa instalez alt antivirus ...nu pot ! deoarece AVG sau F-SECURE isi lasa ceva codite in sistem iar noul antivirus nu se instaleaza deoarece e in conflict .... daca intre timp sa schimbat ceva nu stiu dar acum 5 ani asta era.

  3. #23
    Data înscrierii
    15.02.2012
    Posturi
    155
    folosesc de mai bine de 5 ani de zile si te asigur ca e schimbat.. restul tine doar de preferinte

  4. #24
    Data înscrierii
    23.08.2012
    Posturi
    45
    Citat Postat în original de apaxtc Vezi post
    antivirusul de la windows se numeste "essential antivirus" si e gratis daca ai licienta la windows......AVG din partea mea e "trash" daca ai bani cauta sa cumperi kaspersky sau eset.
    In comparatie cu Bit defender internet security avg e varza; vreau sa spun ca cit am avut BIt-ul nu am avut treba de nici un fel cu virusii dar la un moment dat mi se inchidea din senin laptopul .
    Dupa dezinstalarea Bit-ului nu mi-a mai facut probleme de genul acesta laptopul. Ce a fost nu stiu,atit ce stiu este ca am pus un alt antivirus Avast si mia mers struna.
    In legatura cu Kaspersky :am avut in 2009 KAV si am luat 10 TROIANI odata si nu am intrat in siteruri periculoase.Am renuntat la el imediat si desi aveam licenta inca 6 luni lam aruncat. KIS cred ca e mai bun dar eu zic ca BIT defender e peste el.(Bravo romani!!!!!), dar trebuie sa ai comp bun ca maninca resurse ca nebunu.
    Numai bine.

  5. #25
    Data înscrierii
    23.08.2012
    Posturi
    45
    Si pentru devirusare eu folosesc doctor Web.

  6. #26
    Data înscrierii
    23.08.2012
    Posturi
    45
    Ok si daca vreau sa schimb AVG-ul cum pot sa scap de coditele care le lasa daca le mai lasa?
    Doar cu un reinstal de win?
    Eu am si instalat un program de curatare de registri si nu numai se numeste TUNE UP utility ,si e super,folositil cu incredere.
    Ultima modificare făcută de Forum; 23.10.2012 la 20:26. Motiv: Quote inutil .consulta Regulamentul

  7. #27
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    677
    cred ca totul depinde de preferinte.....eu 1 stau cu eset is si sunt multumit.

  8. #28
    Data înscrierii
    23.08.2012
    Posturi
    45
    Ok si daca vreau sa schimb AVG-ul cum pot sa scap de coditele care le lasa daca le mai lasa?
    Doar cu un reinstal de win?

    Deci se poate scapa de coditele lasate in urma, sau instala un alt antivirus dupa ce ma decid sa renunt la AVG???

  9. #29
    Data înscrierii
    15.02.2012
    Posturi
    155
    la ce te incurca acele codite? de regula raman doar fisierele temporare , si virus vault-ul... nu raman defel setari.. cu un Tune-up Utilities se poate face o curatenie impecabila , "nu numai in registri" ci si in fisierele sistem

  10. #30
    Data înscrierii
    23.08.2012
    Posturi
    45
    ok multumesc.eu credeam ca din cauza fisierelor ramase nu o sa ma lase sa instalez un alt antivirus.
    Numai bine.
    Ultima modificare făcută de Forum; 23.10.2012 la 20:25. Motiv: quote inutil .consulta Regulamentul

Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro