Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 38

Subiect: Antivirusi

  1. #1
    Data înscrierii
    15.02.2012
    Posturi
    155

    Antivirusi

    Sa ne laudam fiecare cu antivirusul propriu si sa analizam beneficii si parti mai "slabe" bineinteles..
    Eu am un avg de care momentan sunt multumit (v11) ,nu mananca resursele cum o face bitdefenderul de exemplu , cu exceptia cand scaneaza intreg computerul sau fisierele sistem.. beneficii: nu am deloc virusi sio sitemul mi-e destul de stabil si merge foarte bine.. parti rele: o sa revin si cu alea

  2. #2
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    677
    eu folosesc ESET Smart Security 4.......nu stiu ce sa zic ma impac bine cu el.......cat despre AVG nu bag pe comp deoarece daca i-mi da prin cap s-al scot si s-al inlocuesc nu mai scap de el ( cel putin asa am patit odata nu mai puteam baga alt antivirus ca era un conflict de securitate !!!)

  3. #3
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Eu pe un desktop am pus bitdefenderul v11 si ma impac f bine cu el. iar in privinta resurselor sa manance ca are de unde

  4. #4
    Data înscrierii
    15.02.2012
    Posturi
    155
    ideea ar fi sa ne laudam si cu ce configuratie este pc-ul ca sa vedem si pe ce masinarii ruleaza antivirusul..

  5. #5
    Data înscrierii
    30.06.2011
    Posturi
    677
    apaxtc.jpgUntitledhttds.jpgjndnd.jpgnfnfdnf.jpg nota in seven 5.9....4 gb de ram...nvidia 9800gt ...dual core 6000+ , 3.1 pe nucleu.

  6. #6
    Data înscrierii
    15.02.2012
    Posturi
    155
    ca sa ma "laud' si eu , mai sarac fiind am un amarat de intel la 3GHz , 1.5G de RAM , (AVG-ul instalat foloseste in idle maximum 50M din RAM)

  7. #7
    Salutate la toată lumea !

    Eu zic ca ori ce anti virus cu licienta e foarrte bun, daca stii sa il configurezi, la rubrica Ajutor al fiecarui antivirus sunt detalii pentru configurare, eu am licienta originala la multe modele de anti virus, ma refeer la cele de top, dar cel care mi sa parut fiabil si usor de utilizat, pe care l-am verriuficat si testat in multe feluri, este, ESET Smast Security 5, e fantastic de rapid, si bun, nu trebui sa ii dai de fiecare data Allow, pentru fiecare mica modificare ce o faci, bine inteles ca si acele chestii pot fi modificate in asa fel sa nu te intrebe la ori ce modificare, dar, cum spunem cel mai practic si mai rapid mi sa parut Eset Smart Security 5, am folosit si 4 ani anteriori, dar pentru ca e ultumul l-am folosit pe acesta. Nu incurcati, ESET Smart Security 5 cu ESET NOD32 Antivirus 5 e o mare diferenta intre unu si altul, ESET Smart Security 5 are integrat in el mule funcții ( antivirus, antifirewall, antispyware, antimalware....), pe când ESET NOD32 Antivirus 5 e doar antivirus. Sper sa nu fi deranjat pe nimeni cu opinia mea !

    Computerele pe care le am, sunt destul de bune, am 3 laptouri, 2 - iNTEL cORE 2DUO( unu P8700 DDR3 8 Gb RAM si al II-le e un T5500 |DDR2 8 GB RAM , un i5, DDR3 8 GB RAM si un Desctop in faza de lucru(confiugurare) i7 cu 32 GB RAM ....)
    Ultima modificare făcută de Gaby72M; 29.08.2012 la 12:30.
    Nu e greu a face ceva, e greu a gândi !

  8. #8
    Data înscrierii
    20.08.2012
    Posturi
    32
    de 3 ani folosesc avg free , foarte bun gratis si zic eu nu ingreuneaza sarcina pc-ului decat numai cand scaneaza in rest e ok
    in trecut am avut avira free ( putin enervant cu publicitatea lor ce-ti apare dintr-odata )
    Daca ar fi sa iau unul cu licenta as opta pentru kaspersky .

    Samsung R610 - Intel Core Duo T6400 - 4 Gb DDR2 - Geforce Go 9200M GS

  9. #9
    Data înscrierii
    15.02.2012
    Posturi
    155
    Recent am "reparat" un PC cu antivirus instalat , si era infectat cu un "tanatos" si un "generic worm" care trecusera lejer de Norton Security , dar problemele de sistem erau ca acesta mai avea instalat si un McAfee care vine instalat impreuna cu Adobe reader , pentru cei care nu stiu sa-l debifeze din optiunile de instalare.. Am intalnit foarte des situatii cand posesori de PC-uri "mai nepriceputi" aveau minimum doua programe antivirus instalate.. Cel mai nasol caz pe care l-am intalnit a fost acela in care cineva si-a cumparat BitDefender cu licenta pe 1an si la instalare sistemul a clacat lamentabil.. Antivirusul bloca aproape total sistemul , abia am reusit sa intru in setari sa-l pot face sa scaneze "light" , dar pe urma nu-si mai avea rostul; dupa dezinstalare sistemul si-a revenit 90% ,restul de 10% pierduti in registri nescanati si reparati corespunzator. Hardware-ul acelui sistem permitea instalarea a si mai mult ,dar intamplarea "nefericita" a fost ca acel sistem sa lucreze cu doua procese care "mancau" resursele la maxim

  10. #10
    Data înscrierii
    17.09.2011
    Posturi
    769
    Cea mai mare plasa pe care o iau unii este cu Nortonul aceiasi poveste la dezinstalare iti mai ramane 10% in calc care cumulandu-se cu alt antivirus instalat incepe sa iti mearga calc din ce in ce mai greu iar in final ducand la reinstalarea win...singurul care se dezinstaleaza 100% este AVAST-ul si altele de doi bani ....

Pagina 1 din 4 123 ... UltimulUltimul

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro