Rezultate 1 la 2 din 2

Subiect: energie solara

  1. #1
    claus Guest

    energie solara

    Daca stau la bloc,ultimul etaj am voie sa pun panouri solare pentru a avea apa calda si caldura?
    Trebuie sa am vreo aprobare in acest sens?
    Oare cat ar costa o investitie pentru un ap de 2 cam cu 4 persoane?
    Se poate deconta de stat?
    Daca puteti sa-mi dati ceva detalii ar fi super.

  2. #2
    Data înscrierii
    25.06.2011
    Posturi
    2
    Salut.

    Si eu am tot apartament cu 2 camere si suntem 4 persoane.
    In ultima perioada am inceput sa caut diferite oferte si detalii, despre ce si cum s-ar putea realiza in apartament , mai ales ca stau la etajul I. Acum sunt in stadiul in care urmaresc experimentul unui "amator" (desi eu nu il consider amator), cu ceva panouri fotovoltaice pentru producerea curentului de consum din apartament. Lucru care pentru mine la etajul I ar fi totusi posibil. Cu ceva panouri fotovoltaice laa 2m/ 30-40 cm. Astept sa citesc alte stiri din acest domeniu.
    Cat despre panouri solare, am aflat de la o firma care se si ocupa cu asa ceva la noi in oras, au facut sistemul la o casa (nu cunosc marimea casei), dar cateva detalii le-am aflat de la unul din angajati.

    Proiectul a stat la aprobare la ministerul Mediului aproximativ 45-50 de zile, iar dupa aprobare persoana respectiva a primit aproximativ 6.000ron (60 milioane rol) din totalul de 10.000ron(100 milioane lei vechi) totalul lucrarii. Deci 60% din valoare NERAMBURSABIL.

    SUCCES!!!

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro