Pagina 3 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul
Rezultate 21 la 30 din 45

Subiect: Receptor dolce -alimentare

  1. #21
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Cauta condensatori adevarati nu stifturi contrafacute si dupa aia discutam cei vechi sunt mai buni decat cei noi ..cauta cond cu temp de lucru 105*daca tot lucrezi in domeniu achizitioneaza un capacimetru iar cei noi inainte de a inlocui masoara-i .eu asa procedez

  2. #22
    Data înscrierii
    20.08.2012
    Posturi
    32
    sunt condensatori adevarati :P cu temperatura de lucru 105 C° . Capacimetre am .. cateva . Eh cu incepatorii asa e daca eram expert nu mai ma inscriam pe forumul vostru :P cei drept condensatorii noi nu ii controlez , chiar daca normal ar fi asa da posibil ca cei vechi sa fie mai buni ... ca si vinul merci pt sfat

  3. #23
    Data înscrierii
    01.01.1970
    Posturi
    0
    Citat Postat în original de djysy2000
    daca eram expert nu mai ma inscriam pe forumul vostru
    iti faceai un forum si ajutai incepatorii .....nu

  4. #24
    Data înscrierii
    20.08.2012
    Posturi
    32
    da ai dreptate nu as fi facut nici un forum nu prea am timp sa-i dedic dar totusi si expertii uneori au nevoie de sfaturi asa ca ... nah nu vroiam sa supar pe careva dar sincer pt ca aveam nevoie de un sfat m-am inscris si de ce nu sa si dau cate un sfat daca sunt in conditia de al da
    Ultima modificare făcută de comfel; 21.08.2012 la 22:47.

  5. #25
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Nu se supara nimeni chiar te rog daca cineva posteaza si cunosti subiectul il poti ajuta ..toti am fost incepatori iar in acest domeniu (electronica )nimeni nu poate spune ca le cunoaste pe toate deoarece tehnologia avanseaza zilnic

  6. #26
    nypd Guest
    am avut aceeasi problema iar zgomotul se auzea
    am schimbat cei 2 condens de 1000micro de la sursa si s-a rezolvat

  7. #27
    Data înscrierii
    16.02.2013
    Posturi
    19
    am 2 decodoare coship amandoua cu aceeasi problema,nu are semnal si nici nu se vede vreun condensator umflat.are cineva vreo idee ce ar putea sa fie?

  8. #28
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Da mai multe detalii .pe ecranul tv ce apare ...etc ..

  9. #29
    Data înscrierii
    16.02.2013
    Posturi
    19
    nu apare pe ecran nimic,nimic nu se vede doar pe displayul lui apare p35.e sursa sigur deoarece probat cu alta merge.dar cum pot sa le repar?

  10. #30
    Data înscrierii
    10.09.2011
    Posturi
    1.766
    Schema fizica nu o am ( o am pe la servici ) dar demonteaza-l si masoara tensiunile .deobicei la aceste surse se duc condensatorii
    daca te ajuta cu ceva iti postez poza sursei ..

    ALIMENTARE -DOLCE.jpg

Pagina 3 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro