Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Rezultate 31 la 37 din 37

Subiect: Interfoane

  1. #31
    E putin.De ce nu monteaza un stabilizator de tensiune?

  2. #32
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Afisarea modelelor de Interfoane , personal NU ma incalzeste cu nimic. Din contra consider ca e o ..publicitate mascata. - Intrebarea este : -Schemele electronice daca erau postate pentru a beneficia de ele ce-i interesati, era .. Secret de Stat ... ? Daca le detineti ?

  3. #33
    Data înscrierii
    17.09.2011
    Posturi
    769
    Are dreptate colegul ion mechenici prea seamana a reclama ;
    In cutiuta alba( cea incercuita cu rosu in poza )ai un acumulator 12V/7Ah care este tampon cand pica tensiunea totodata el se incarca de la tens retelei indiferent care ar fi aceasta ( alimentare in comutatie ;marja 170-230V )

    bloc-audio-digital-schema-l - Copie.jpg

    Este f simplu masori tens la iesire daca ai intre 12-14V inseamna ca totul este ok .fenomenul se mai intampla cand intr-o locuita la un postu este blocat un buton
    Ultima modificare făcută de vali 52; 18.02.2016 la 12:53. Motiv: rectificat gramatical

  4. #34
    Data înscrierii
    16.02.2016
    Posturi
    3
    Imi cer scuze...dar nu a fost intentia mea sa fac reclama...nu am niciun interes...legat de butonul blocat din casa ma indoiesc ca ar fi cazul...se intampla de prea multe ori si mai ales in zilele in care este frig afara si probabil reteaua electrica este prea incarcata si sunt fluctuatii de tensiune. Am sunat si la Electra la Iasi si mi-au spus ca acest model este sensibil la fluctuatiile de tensiune si de aceea apar aceste blocaje...in fine...va multumesc pentru raspunsuri
    Ultima modificare făcută de Vio; 18.02.2016 la 15:16.

  5. #35
    Bun si un stabilizator nu capat de tara de ce nu pune asa ceva?

  6. #36
    Data înscrierii
    02.09.2014
    Posturi
    289
    Am sunat si la Electra la Iasi si mi-au spus ca acest model este sensibil la fluctuatiile de tensiune si de aceea apar aceste blocaje.
    vrajeala de doi lei ..colegii te-au intrebat daca ai sau nu acumulator in cutia unde este si alimentarea ,dar ai evitat raspunsul .daca le ai cu electronica nivel mediu se rezolva aceasta asa zisa problema in maxim 10 min ,daca nu ,,cheama pe cei care au montat interfonul deoarece este in garantie ,atata timp cat iti functioneaza telev la tine in domiciliu ar trebui sa functioneze si interfonul ...aici pe forum dam sfaturi dar daca nu postezi ceva logic care sa duca la alte sfaturi la obiect ,vorbim vorbe ...
    offtopic ;am avut firma care printre al;te obiecte activitate aveam si montat interfoane .video interfoane ,alarme la obiective de interes national ,inclusiv service ..etc ..asa ca laso balta,cu Electra la Iasi am conlucrat ,sunt seriosi iar la capitolu interfoane sunt pe locul 1 pe tara ....
    eu consider acest subiect incheiat ...bafta

  7. #37
    Data înscrierii
    20.09.2012
    Posturi
    1.587
    Subiect inchis.

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro