Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 13

Subiect: Atmega 8 Si Tda7439 proiect

  1. #1
    Data înscrierii
    21.06.2012
    Posturi
    7

    Atmega 8 Si Tda7439 proiect

    Am achizitionat un Tda 7439 care este un corector de ton,in care setarile se fac printr-un microcontrolerIn exemplul meu este Atmega 8.
    Probleva este ca habar nu am cum conectez atmega 8 cu un calculator,si cum pot introduce hex file.As vrea o schema cat mai simpla,chiar si fara LCD.Doar ca sa-i dau viata la tda...

  2. #2
    Eu le fac cu interfata Beeprog.Sau cu UPA USB

  3. #3
    Data înscrierii
    21.06.2012
    Posturi
    7
    mai simplu nu se poate?

  4. #4
    Data înscrierii
    21.06.2012
    Posturi
    7
    ma referdaca pot sa-l conectez direct la calculator prin usb///

  5. #5
    Atmegaul? sigur nu se poate.

  6. #6
    Data înscrierii
    21.06.2012
    Posturi
    7
    1.jpg dar aici ce schema e?

  7. #7
    Nu stiu ce este schema aia.Cauta eventual pe gogu schema de programator pentru ce atmega vrei.Vei gasi ceva simplu parerea mea.Eu am programatoare profesionale si lucrez de ani de zile cu ele imi e greu acum sa spun despre astea amatoricesti.

  8. #8
    Aici nimeni nu este sa se ,,Lade,,(am citat)Ai intrebat ceva ti-am raspuns cu bun simt fara a jigni(asa ca te rog abtinete de la remarci rautacioase ca re se vor sterge oricum).Eu orice Atmega il programez in 10 secunde daca am fisierul hex.
    Clar am spus ca Atmegeul nu il poti conecta fara o interfata direct la USBul calculatorului.Acum cat de simpla sau de complicata vei gasi schema de interfata asta ramane de vazut.

  9. #9
    Data înscrierii
    21.06.2012
    Posturi
    7
    Bine,scuze,dar fisierul kex cul il faci?sau de unde trebuie descarcat.Mai exact pentru tda7439

  10. #10
    Data înscrierii
    21.06.2012
    Posturi
    7
    dar prin portul de la imprimanta se poate?

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro