Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Rezultate 1 la 10 din 25

Subiect: Atelierele noastre

  1. #1

    Atelierele noastre

    Postez acest subiect sperand ca nu voi fi singurul care posteaza poze din atelierul sau locul unde ,,dreseaza electronii,,P101210_12.360003.jpg S5006177.jpg WP_000104.jpg
    Ultima modificare făcută de comfel; 09.04.2013 la 09:44.

  2. #2
    Data înscrierii
    01.01.1970
    Posturi
    0
    Felicitari pentru atelierul tau ultima poza ma impresionat acel Versatester este functional ....????
    Am lucrat la EMI Buc unde se fabricau asemenea aparate
    Am vizionat de cand am venit pe acest forum de aici http://www.tvservice.aaz.ro/
    Cate persoane lucrati in Atelier .....?? sa nu spui ca singur ca nu te cred

  3. #3
    Data înscrierii
    02.06.2012
    Posturi
    68

    felicitari foarte tare.

    foarte tare atelierul asa ceva vezi mai rar.

  4. #4
    Versatesterele le-am cumparat defecte si doua dintre ele le-am pus pe picioare.Deci merge.mai trebuiesc unele reglaje dar asta in functie de timp.
    In atelier lucrez singur deci nu am colegi tot ce este acolo este cumparat de mine deci sunt ale mele.

  5. #5
    Data înscrierii
    06.01.2012
    Posturi
    57
    felicitari.un atelier adevarat, foarte bine dotat ,din care sint convins ca nu lipseste vreun aparat util depanarilor electronice.am ramas asa... un pic gura casca,si visez in continuare la ceva asemanator,macar pe sfert din cele vazute.

  6. #6
    Data înscrierii
    05.08.2012
    Posturi
    37
    Felicitari pentru atelier! Fiind un novice am nevoie de un sfat. Doresc sa achiz un multimetru pentru amator bugetul fiind modic. Ce imi recomandati? Am vazut la vanzare ca si producatori: UNI-T, Mastech, DT.

  7. #7
    Data înscrierii
    20.08.2012
    Posturi
    32
    fluke ca multimetru dar pretul nu e modic 180 € fain atelierul dar nu e micut? am sa fac si eu cateva foto
    pana la urma si alea chinezesti merg si dai pe el in jur la 10 € nu e ca cel profesional dar totusi isi fac treaba


    da am inteles, vina mea ..
    Ultima modificare făcută de djysy2000; 22.08.2012 la 21:23.

  8. #8
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    daca esti incepator cata si ia-ti un maltimetru chinezesc nu de alta dar e pacat sa distrugi unul prea scump dupa ce te acomodezi mai bine cu masuratorile atunci cauti ceva mai bun si mai scump si cu acele chinezesti iti faci treaba mai ales daca esti incepator si preturile sunt ok.....

  9. #9
    fain atelierul dar nu e micut? am sa fac si eu cateva foto


    NU-i micut deloc de fapt in poze nu se vede decat o mica parte din atelier.Am partea de primire predare aparate cam de 8m2,partea unde lucrez cam de 28m2 si o magazie cam de 25m2.Deci spatiu suficient pentru un singur om.Am doua mese de lucru de 2m,una de 1,5m unde lucrez.
    Astept pozele tale si desigur si de la alti colegi.

  10. #10
    Data înscrierii
    20.08.2012
    Posturi
    32
    aham , din fotografii parea mic . Cand am putin timp o sa pun si eu cateva foto
    urmatoarea achizitie sper sa fie o statie de reflow sau reball , ca am un ps3 si un xbox 360 care stau acolo pe raft pentru ca imi lipseste scula
    Imagini atașate Imagini atașate
    Ultima modificare făcută de djysy2000; 23.08.2012 la 22:26.

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro