Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Rezultate 31 la 40 din 40

Subiect: Alimentare casetofon cu CD Sony

  1. #31
    Data înscrierii
    05.08.2012
    Posturi
    37
    NU nu l am pus.

  2. #32
    Pai pune-l poate scade mult tensiunea.

  3. #33
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    eu zic sa ei transformatorul si sa mergi la un magazin de electronice si sa cauti altul care sa scoata tensiunia si amperajul de care are nevoie aparatul te sfatuiesc sa nu mai incerci tot felul de improvizatii costul unui transformator nu este asa de mare iar ca defect este unul din cele mai simple si usor de reparat........

  4. #34
    Data înscrierii
    05.08.2012
    Posturi
    37
    Se pare ca aparatul are nevoie si de o tensiune de alimentare de 4.5v...Eu conectam alimentatorul la bornele colectoare de la baterii intr-o singura parte...era clar de ce nu merge...daca adaug 3 baterii pe o ramura (sus sau jos merge perfect)...Ma gandesc ca va trebui sa scot din alimentator 2 tensiuni de 4.5v...postez aici schema din manualul de service...sc2_resize.jpgimg schema_resize.jpg

  5. #35
    Data înscrierii
    05.08.2012
    Posturi
    37

  6. #36
    Data înscrierii
    02.09.2011
    Posturi
    708
    nu cred ca ne intelegem ,nu te mai complica sa legi direct alimentatorul scoate transformatorul si punel in locul celui arslipesti bobina primar la 220 v ca .. si secundarul de 9 v 2 A in locul unde a fost lipita bobina secundara de la traful cel vechi si trebuie sa mearga.sata e parerea mea

  7. #37
    Data înscrierii
    05.08.2012
    Posturi
    37
    OK asta o sa fac! Ne intelegem cu siguranta dar mai greu avand in vedere minimele mele cunostinte, si avand in vedere ca am aceste sfaturi din partea dvs va multumesc...va tin la curent!

  8. #38
    Data înscrierii
    15.10.2012
    Posturi
    2
    Verifica si diodele redresoare.Daca e una sau mai multe crapate e posibil ca din aceasta cauza sa se fi ars traful.

  9. #39
    Data înscrierii
    05.08.2012
    Posturi
    37
    Am schimabat alimentare si totul este in regula! Va multumesc mult pentru ajutor!!!

  10. #40
    Data înscrierii
    23.11.2012
    Posturi
    24
    incearca sa desfaci cu atentie izolatia de pe bobina trafului pana ajungi la sig tremica .
    hai ca nui asa de greu

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro