Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Rezultate 11 la 20 din 40

Subiect: Alimentare casetofon cu CD Sony

  1. #11
    Trebuie desfacuta carcasa trafului si taiata cu atentie izolatia de pe primar cu mare grija sa nu tai si firul si acolo intr-o poarte sau alta ai o siguranta termica.Se poate strapa dar daca merge il lasi jumatate de ora si vezi daca nu se supraincalzeste.

  2. #12
    Data înscrierii
    05.08.2012
    Posturi
    37
    Il scot de pe placa. Va imediat ce e cu acea siguranta!

  3. #13
    Grija si atentie mare sa nu strici traful.cati pini are traful lipiti pe placa in partea de primar?2 sau 4?

  4. #14
    Data înscrierii
    05.08.2012
    Posturi
    37
    P8100329.jpg
    Are 4. Nu cred ca pot desface dar m pus poza. Sa fie oare sig termica intre pini 3 si 4 de jos?

  5. #15
    Data înscrierii
    05.08.2012
    Posturi
    37
    De desfacut mi se par mici sansele. Are niste capsule de plastic. In partea de jos este lipita pe tole o bara de metal prin sudura ca suport. Aceasta bara este suport pentru tot ansamblul.



    __________________________________________________ __________________________________________________ ___

    Firele bobinajului sunt legate la pinul 1 si 3 de sus in jos. Intre pinul 3 si 4 an niste fire groase care probabil zic eu is de la sig termica.

  6. #16
    Asa este pune o lita mai subtire cu ceva ca si sarma din primar si fa strap intre cei doi pini.Dupa cum arata bobinajul eu zic ca va merge.

  7. #17
    Data înscrierii
    05.08.2012
    Posturi
    37
    Multumesc. Cum ajung acasa fac strapul si va tin la curent.



    __________________________________________________ ________________________________________________

    Aveti dreptate, bobinajul arata impecabil.


    EDIT Rog nu mai postati succesiv folositi Editează post

  8. #18
    Ca si gluma sper sa nu ma tii pe mine la curent ci aparatul .Succes.

  9. #19
    Data înscrierii
    05.08.2012
    Posturi
    37
    Obligatoriu tre sa stea la curent....multumesc inca odata!

  10. #20
    Data înscrierii
    01.01.1970
    Posturi
    0
    Celalalt subiect l-am mutat aici ..http://www.forumulelectronistilor.ro...TV-Audio-Video

Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Permisiuni postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți răspunde la subiecte
  • Nu poți adăuga atașamente
  • Nu poți edita posturile proprii
  •  

Cabinet psihologic iasi

Matrimoniale Noi Doi

Anunturi iasi BursaIasi.ro

Psiholog-Iasi.ro